Gündem

İyi Parti'den İmamoğlu'na: Biz bu anlayışın sonuna kadar arkasındayız

İBB Başkanı İmamoğlu, İyi Parti İstanbul İl Yönetimi ile bir araya geldi

30 Eylül 2019 14:32

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İyi Parti İstanbul İl Yönetimi ile bir araya geldi. İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, “İBB, milletin malıdır, devletin malıdır. O anlayışla hareket ediliyor. Yönetim, tamamen bu zihniyet üzerine hareket ediyor. ‘Hiçbir şekilde partizanlaşılmayacak’ düsturuyla hareket ediliyor. Bugüne kadar da o şekilde hareket edildi. Biz, bu anlayışın sonuna kadar arkasındayız” diyerek İmamoğlu’na teşekkür etti.

Yenikapı’daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinliği, “Seçim sürecindeki ittifakımızın devamıyla ilgili bir toplantı” sözleriyle özetleyen İmamoğlu, “Hem geçmiş olan 3 aylık minik bir özeti hem de önümüze dönük bir kısım değerlendirmeleri, İyi Parti İl Başkanımız ve bütün İstanbul’u temsilen siz değerli başkanlarla sohbet etme arzumuz oluştu. Yaklaşık 1 hafta 10 gün önce CHP yöneticilerimizle bir toplantı yapmıştık. Şimdi İyi Parti İl Başkanımız ve yöneticilerimizle yapıyoruz. Sizleri ağırlamaktan da keyif duyduğumu belirtmek isterim” diye konuştu.

İmamoğlu’nun ardından söz alan Kavuncu da, “Bir yaklaşım ve anlayış var; ben Başkan’ın kendisine de hep bunu söyledim; İBB, milletin malıdır, devletin malıdır. O anlayışla hareket ediliyor. Yönetim, tamamen bu zihniyet üzerine hareket ediyor. ‘Hiçbir şekilde partizanlaşılmayacak’ düsturuyla hareket ediliyor. Bugüne kadar da o şekilde hareket edildi. Biz, bu anlayışın sonuna kadar arkasındayız. Başkanın kendisine, sizlerden de aldığım güçle, Türkiye’deki yaklaşımın bu şekilde değişmesi gerektiğini söyledim. Fakat bu, siyasi realitelerin de göz ardı edileceği anlamına gelmiyor” ifadelerini kullandı.