Gündem

İstanbul'da CHP İlçe binasına saldırı: Yaralılar var

CHP Eyüp İlçe Başkanı Sinan Akçiçek yaralandı

28 Ocak 2019 22:52

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eyüp İlçe Başkanı Sinan Akçiçek ve 2 yönetici, ilçe binasına gelen kişilerce darbedildi.

Alınan bilgiye göre, ilçe binasına gelen kimliği belirsiz kişiler, Akçiçek ile ilçe yöneticisi Nuri Telek ve belediye meclis üyesi Ali Haydar İşkar'a saldırıda bulundu.

Darp sonucu yaralanan 3 kişi, Çapa'da bulunan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralıların durumlarının iyi olduğu bildirildi. Polis ekipleri olay yerindeki incelemelerini sürdürüyor.

Olay yerine gelen CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu akşam ilçe teşkilatına yönelik bir saldırı gerçekleştiğini belirterek, “İlçe başkanımız ve yöneticilerimiz kaba kuvvetle darbedilmişler. Şimdi yaralanan yöneticilerimizi ve ilçe başkanımızı hastaneye gönderdik. Bundan sonra olayın ne olduğunu aydınlatma görevi kolluk kuvvetlerimizde. Hayati tehlike yok, travma nedeniyle vücutlarının belirli bölgelerinde yaralanmalar var. 2 ilçe yöneticimiz ve ilçe başkanımız yaralı, toplam 3 kişi. Gelen grubun kim olduğu konusunda bir bilgi yok” şeklinde konuştu.

Polisin olay yerindeki incelemeleri devam ederken, olay yerine yakın üzerinde silahla yakalanan M.S.A. gözaltına alındı. A'nın ifadesi alınmak üzere Eyüpsultan Polis Merkezi'ne götürüldü.
Hastanede tedavisi devam etmekte olan CHP Eyüp İlçe Başkanı Sinan Akçiçek ve yanındakiler, karakola gelerek şikayette bulundu.

Ayrıntılar Geliyor…