Gündem

İl yöneticilerinin 19 Mayıs törenine katılmamasına tepki

"Atatürk ve Cumhuriyetimizle sorunları nedir anlamak mümkün değil”

19 Mayıs 2022 19:58

Zafer Partisi Konya İl Başkanı Salih Ümütkesmez, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle düzenlenen çelenk koyma törenine katılmayan il yöneticilerini eleştirdi. Ümütkesmez, “Vatanımızın işgalden kurtuluşunun ilk adımını oluşturan 19 Mayıs törenine bunların katılmaması çok manidar. Atatürk ve Cumhuriyetimizle sorunları nedir anlamak mümkün değil” dedi.

Konya'da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi. Törene Vali, AKP'li belediye başkanları, emniyet müdürü ve AKP’li milletvekili ile yöneticiler katılmazken, muhalefet partilerinin il başkanları çelenk sunma töreninde hazır bulundu.

Programa AKP'li başkanlar ve milletvekilleri katılmadı

Anıt alanında düzenlenen tören, çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra gençler ve öğrencilerin de aralarında bulunduğu birçok vatandaş, Gençlik Yürüyüşü gerçekleştirdi.

Sözcü'nün haberine göre, Anıt Alanı'ndan, Kültür Park'a gerçekleştirilen Gençlik Yürüyüşü'nün ardından Amfi Tiyatroda başlayan Bayram Programına ise Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, askeri erkan, MHP Konya Milletvekili Esin Kara ve muhalefet partilerinin yöneticileri katılırken, AKP'li belediye başkanları ve milletvekillerinin katılmaması dikkat çekti.

"Hiç  biri yoktu"

Atatürk Anıtı'nda gerçekleştirilen törene Vali, AKP'li belediye başkanları, emniyet müdürü ve AKP İl Başkanının katılmamasına Zafer Partisi Konya İl Başkanı Salih Ümütkesmez, tepki gösterdi. İl protokolünün törene katılmamasını “manidar” olarak değerlendiren Ümütkesmez, şunları söyledi:

"Zafer Partisi olarak bugün güçlü bir şekilde 19 Mayıs törenindeydik. Gençlerimiz, Andımız ve Atamızın Gençliğe Hitabını okuyarak katılımcılara güven ve moral oldular. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Töreni’ne katılması gereken protokol üyelerinin başta Konya valisi, Konya belediye başkanları, rektörler… Hiç biri yoktu.

"En çok da MHP'nin orada olmaması dikkatimi çekti"

Cumhur İttifakı partilerinden de yetkili anlamında katılımcı yoktu. Vatanımızın işgalden kurtuluşunun ilk adımını oluşturan 19 Mayıs törenine bunların katılmaması çok manidar. Atatürk ve Cumhuriyetimizle sorunları nedir anlamak mümkün değil.

En çok da  MHP'nin orada olmaması dikkatimi çekti. Bu ortamda Zafer Partisini kurmamızın önemini daha iyi anladım."

 

Bülent Arınç iktidarı eleştirdi: Gençlerin fikirlerini özgürce ifade edebilecekleri bir iklim yaratılmalı
Kılıçdaroğlu, CHP'li gençlerle Anıtkabir'e yürüdü: "SADAT’ları, beşli çeteleri beraber ezeceğiz"
CHP'den 19 Mayıs raporu: Festivallerin bile çok görüldüğü bir ortamda 'Türkiye’nin geleceği' olan gençlerimiz akın akın yurt dışına gidiyor
Trendyol, e-ihracat ile KOBİ ve esnafları yurt dışına taşıyor
TÜİK'te enflasyon hesabını yapan dairenin başkanı istifa etti: Başkan, göreve "uzman" olarak devam edecek
CHP Kadıköy İlçe Başkanı: Kadıköy'deki 19 Mayıs töreninde, MHP’li bir grubun saldırdığı arkadaşımızın burnu kırıldı
"Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize" ilanı asan Tanju Özcan: Türk milletini çok sevmek nefret suçu oluşturuyorsa, alın beni hapse atın
Erdoğan: Atatürk Havalimanı’nda bir ihtimal pistleri kaldırmayacağız
Finlandiya Başbakanı Marin: Bu noktada sakin kalıp; Türkiye ile masaya oturmalıyız
" />