Gündem

İETT: Yolcu taşımama eylemine katılan işletmeciler hakkında yasal işlem başlatılmıştır

İdris TİFTİKCİ/İSTANBUL, (DHA)- İETT'den yapılan açıklamada, yolcu taşımama eylemine katılan işletmeciler hakkında yasal işlem başlatıldığı belirtildi

09 Mart 2018 16:01

İdris TİFTİKCİ/İSTANBUL, (DHA)- İETT\'den yapılan açıklamada, yolcu taşımama eylemine katılan işletmeciler hakkında yasal işlem başlatıldığı belirtildi.
Zarar ettiğini iddia eden halk otobüsü sahipleri bugün İstanbul\'da kontak kapattı. İETT eylemle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, \"İstanbul\'da toplu taşıma hizmeti için İstanbul Otobüs AŞ bünyesinde çalışan bazı \'Erguvan Otobüs\' işletmecileri ekonomik sebepler ileri sürerek bugün yolcu taşımama eylemi yapmıştır. Sabah itibari ile Anadolu yakasında 104 araç, Avrupa yakasında ise 148 araç olmak üzere toplam 252 araç sefere çıkmamıştır. İETT olarak halkımızın mağdur olmaması için tüm tedbirler alınmıştır. Avrupa yakasında 173 Anadolu yakasında ise 79 olmak üzere toplam 252 araç ile ek sefer düzenlemiştir. İstanbul Halkı toplu ulaşımda bugün alınan önlemler nedeniyle önemli bir sorun yaşamamıştır. Meydana gelen lokal aksaklıklara anında müdahale edilerek ulaşım sağlanmıştır. Yolcu taşımama eylemine katılan işletmeciler hakkında yasal işlem başlatılmıştır\" denildi. 

 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir