Spor

İBB Futbol Akademi'de yeni sezon başlıyor

İSTANBUL,(DHA) (fotoğraflı) İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün  20 bin çocuk ve gencin katıldığı Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı Projesi'nin 2017-2018 dönemi başlıyor

13 Eylül 2017 15:42

İSTANBUL,(DHA) (fotoğraflı)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü\'nün  20 bin çocuk ve gencin katıldığı Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı Projesi\'nin 2017-2018 dönemi başlıyor.
İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Başakşehir Futbol Kulübü ve Spor İstanbul tarafından hayata geçirilen Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı Projesi, Türk futboluna yeni yıldızlar kazandırmak için kayıt almaya başladı.
Projenin ilk 5 etabında yaklaşık 500 genç Türk futbolunun alt yapısına kazandırıldı. Daha önce iki aylık zaman diliminde yılda iki kez gerçekleştirilen proje, bu dönemde futbolcu adaylarının kendilerini daha fazla geliştirebilmesi amacıyla altı aylık bir periyotta gerçekleştirilecek. Anadolu Yakası\'nda 12, Avrupa Yakası\'nda 11 olmak üzere toplam 23 spor tesisinde alınacak kayıtlar sonunda 30 Ekim\'de projenin altıncı etabı başlayacak.
GELECEĞİN YILDIZLARI TÜRK FUTBOLUNA KAZANDIRILIYOR
Tesislerde altı ay boyunca antrenörler ve futbol eğitmenleri tarafından çalıştırılacak olan yıldız adayları proje sırasında Başakşehir Futbol Kulübü başta olmak üzere profesyonel ve amatör spor kulüplerinin gözlemcileri tarafından da yakın markaja alınacak. Gelecek vadeden ve yetenekli oldukları tespit edilen sporcular da genç yaşta kulüplerin altyapılarına kazandırılmış olacak.
FİZİKSEL VE MENTAL GELİŞİME KATKI SAĞLANIYOR
10 yaş altı ve 11 - 15 yaş arasındaki çocuk ve gençlerin erken dönemde sporla tanışmalarını, zararlı alışkanlıklardan uzak durmalarını ve özgüvenlerini geliştirmelerine katkı sağlamayı amaçlayan proje ile çocukların ev, okul ve spor üçgeninde zamanlarını doğru ve verimli geçirmelerini sağlıyor. Rekabetin kuralları, rakibe ve emeğe saygı, fair play, spor ahlakı ve spor kültürü gibi kavramlarla da çocukların erken dönemlerde tanışmalarını hedefleyen proje, çocukların spora başlamasına ve fiziksel gelişimlerine destek oluyor.  
KAYITLARDA SON GÜN 16 EKİM
23 spor tesisinde 16 Ekim\'e kadar kayıtları devam edecek olan ve hiçbir ücretin talep edilmediği projeye katılacak olan çocuk ve gençlere antrenmanlarda ve müsabakalarda kullanacakları şort, eşofman, yağmurluk, eldiven gibi tüm eşyaları yine ücretsiz olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek.  Daha önceki dönemlerde olduğu gibi antrenör ve eğitmenlere proje öncesi verilen hizmet içi eğitim altıncı etap öncesinde de verilecek. Ayrıca proje boyunca spor tesislerinde her hafta sonu futbolcu adaylarına ve ailelerine yönelik değerler eğitimi de düzenlenecek. Projenin altıncı etabı antrenman, eğitimler ve tesisler arası müsabakaların ardından 14 Mayıs\'ta yapılması planlanan final karşılaşmaları ve ödül töreni ile tamamlanacak.
Projenin gerçekleştirileceği ve kayıtların alınacağı İBB Spor Tesisleri şu şekilde;
ANADOLU YAKASI\'NDA
Tuzla Sahil Spor Tesisi
Dudullu Spor Tesisi
Pendik Kaynarca Spor Tesisi
Pendik Çamlık Spor Tesisi
Pendik Sahil Spor Tesisi
Pendik Kurtköy Spor Tesisi
Maltepe Orhangazi Spor Tesisi (Sahil)
Sultanbeyli Gölet Spor Tesisi
Sancaktepe Taha Akgül Spor Tesisi
Ümraniye Haldun Alagaş Spor Tesisi
Bostancı Sahil Spor Tesisi
Heybeliada Halı Saha Tesisi
AVRUPA YAKASI\'NDA
Bakırköy Florya Spor Tesisi
Esenler Hakkı Başar Spor Tesisi
Eyüp Tevfik Aydeniz Spor Tesisi
Sarıyer Metin Oktay Spor Tesisi
Sultangazi Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi
Sultangazi Cebeci Spor Kompleksi
Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi
Zeytinburnu Çırpıcı Spor Tesisi
Şişli Kuştepe Spor Kompleksi
Silivri Müjdat Gürsü Spor Tesisi
Fatih Edirnekapı Spor Tesisi

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir