Yaşam

Gökhan Özoğuz'dan Kaz Dağları paylaşımını "Devletle PKK’yı bir tuttu" şeklinde haber yapan A Haber'e tepki

"İçlerinde gerçekten inançlı birileri varsa, yalanın günah olduğunu hatırlatsın!"

15 Eylül 2019 19:20

Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, A Haber’in kendisiyle ilgili, Kaz Dağları’nda siyanürle altın aranmasıyla ilgili sosyal medya mesajlarını ele alarak yaptığı habere tepki gösterdi.

Özoğuz twitter hesabından, Kaz Dağları’nda ağaç kesilerek altın aranmasıyla ilgili şu mesajları yazdı: “Daha da çok yapın! Bunlar iyi günler. Ülkenin tüm ormanlık alanları çöle dönene kadar altın aratın! Yahu nedir bu ara ormanlardan istedikleri? PKK orman yakar, diğeri altın arar. Hiçbir farkları yok! Doğamız yok oluyor. Olan yine orada Yaşayan Halka oluyor. Yazık!” mesajı paylaştı.

A Haber, bu paylaşımı, “Gökhan Özoğuz devletle PKK’yı bir tuttu” şeklinde haber yaptı. Bunun üzerine Özoğuz şöyle tepki gösterdi:

“Ülke ile alakalı bir şeylere hassasiyet göstermek ne kadar zor artık. Organize bir ekip Saçma işine geldiği gibi çarpıtıp amacından şaşırtıyor, ondan sonra ne hassasiyet gösterdiğin konu kalıyor ne bir şey. Bir de olmadığın bir kişi ilan ediyorlar. Hadi ordan! Bu nasıl bir dönem yahu! Kale bile alınmaz da işte. Bunlar devletimizle milletimizle aramızdaki muhabbeti nereden bilecekler! Yaptıkları yalan haberlerle ne bizim vatanımıza olan sadakatimizi, ne de sevgimizi kirletebilirler. İçlerinde gerçekten inançlı birileri varsa, yalanın günah olduğunu hatırlatsın! A Haber’i bu haberinden dolayı şikayet edeceğim ama nasıl, bilen var mı?”