Gündem

Gezi Parkı davasının ilk duruşmasına tahliye edilen Yiğit Aksakoğlu cezaevinden çıktı

Aksakoğlu tahliye sonrası yaptığı ilk açıklamada "Osman bey için çok üzgünüm. 20 aydır sebepsiz içeride” dedi

26 Haziran 2019 00:47

Gezi Parkı soruşturması kapsamında tutuklanan ve açılan davanın ilk duruşmasında tahliye edilen Yiğit Aksakoğlu cezaevinden çıktı. Aksakoğlu cezaevi önünde yaptığı konuşmada “Bugün çıktığım için çok mutluyum. Ama Osman bey için çok üzgünüm. 20 aydır sebepsiz içeride” ifadelerini kullandı.

İşte, Gezi Parkı davasında 221 tutukluluktan sonra tahliye edilen Yiğit Aksakoğlu hakkındaki mahkeme kararının tam metni

Gezi Parkı eylemlerine ilişkin Osman Kavala ve Yiğit Aksakoğlu’nun tutuklu yargılandığı 16 sanıklı davanın ilk duruşması Silivri Cezaevi'nde görüldü. Sanıkların "hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet talebiyle yargılandığı davada ara kararını açıklayan mahkeme heyeti Yiğit Aksakoğlu'nun tahliyesine karar verdi, 600'ü aşkın gündür tutuklu olan Osman Kavala hakkında ise tutukluluğa devam kararı verildi.Oy çokluğu ile alınan kararın ardından Aksakoğlu cezaevinden çıktı.

Yiğit Aksakoğlu: 220 gece cezaevinde yatacağımı bilsem hiç olmazsa bir gece Gezi'de yatardım

Karardan saatler sonra cezaevinden tahliye edilen Aksakoğlu'nu eşi Ünzile Aksakoğlu ve yakınları alkışlarla karşıladı.

Gezi Parkı davası | Ara karar açıklandı; Osman Kavala yine tutuklu, Yiğit Aksakoğlu'na tahliye

Aksakoğlu, cezaevi önünde yaptığı konuşmada "Ne tutuklanmayı ne de tahliyeyi bekliyordum. Bugün çıktığım için çok mutluyum. Ama Osman bey için çok üzgünüm. 20 aydır sebepsiz içeride. İçeride haksız yere tutuklu çok sayıda insan var. Bize piyango çıkmadı. Bir an önce bu ülkeye adalet gelmeli" diyerek konuştu.


Video kaynak: Artı TV