Gündem

FETÖ firarisi emniyet müdürü yakalandı

09 Mart 2021 16:41

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince FETÖ'nün Keçiören'deki hücre evine yapılan baskında firari emniyet müdürü M.E yakalandı.

Ankara Keçiören ilçesinde aynı binada iki farklı adreste gizlendiği tespit edilen eski  Emniyet Müdürü M.Ö. ve M.E.’nin adreslerine yapılan baskında M.E. yakalandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ üst düzey konumda olan ve firari olarak aranan 1’inci sınıf eski emniyet müdürleri M.Ö. ile M.E.’nin, örgütün gaybubet evlerinde gizlenerek örgütsel faaliyetlerine devam ettiklerini belirledi.

Keçiören ilçesindeki binada iki ayrı gaybubet evine düzenlenen operasyonda M.E. gözaltına alınırken, M.Ö.’nün evde olmadığı tespit edildi. M.Ö.’nün evinde yapılan aramada uyuşturucu imal edilen özel bir alan tespit edildi.

Branda ile çevrilen bölmede saksılar içinde hint keneviri ve uyuşturucu imal edilmesinde kullanılan düzenek ele geçirildi. Bunun üzerine firari şüphelinin evde bulunan oğlu gözaltına alındı.

İki adreste yapılan aramalarda ele geçirilen örgüte ait dökümanlara el konuldu. İkisi de Bylock kullanıcısı olan eski emniyet müdürlerinden M.E. emniyete götürülürken, M.Ö.’nün yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor.