Gündem

Eski AKP milletvekili: Pelikan denilen örgüt, başarıyla ilerliyor

"Cesaretle tedbir alınmazsa hareketimize yazık olacak"

03 Mart 2019 13:44

Eski AKP milletvekili Aydın Ünal, “Pelikan isimli örgütün partiyi sinsice zehirlediğini” söyledi. Ünal’a göre AKP’yi içeriden çökertmeyi gaye edinen “örgüt”, başarıyla yolunda ilerliyor.

Yeni Şafak’taki yazılarına geçen günlerde son veren Aydın Ünal, sosyal medya hesabında dikkati çekici bir mesaj paylaştı:

“Tedbir için henüz vakit varken tarihe şu kaydı düşelim:

Adına “Pelikan” da denilen gizli bir ÖRGÜT AK Parti’yi sinsice zehirliyor. Başından beri hedefleri partiyi içten çürütmekti; başarıyla ilerliyorlar. Cesaretle tedbir alınmazsa hareketimize yazık olacak, çok bedel ödenecek.”

Ünal, daha sonra mesajını sildi ve yerine şu ifadeleri kullandı:

"İncinenler olmuş, hatır için sildim twiti. Korkmak, susmak, sinmek, sorun yokmuş gibi davranmak aşağılara çekiyor bizi. Yere çakılıncaya kadar fark edilemeyecek bu belli ki..."

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu arasında yaşanan anlaşmazlıklara dair iddialar içeren ve Davutoğlu'nun vedasına da neden olduğu öne sürülen "Pelikan dosyası" adlı, 2016’da yayınlanmıştı. Dosyanın yayınlanmasının ardından Davutoğlu istifa etmiş, AKP olağanüstü kongreye gitmişti.

TIKLAYIN - ‘Erdoğan için canını feda edecekler'den Davutoğlu'na yaylım ateşi: Pelikan dosyası!