Gündem

Erdoğan'dan İmamoğlu'nun toplu taşıma vaadine: Sen kimin cebinden nereye, neyi bedava yapıyorsun!

"Biz sömürücülere bu ülkede hayat hakkı tanımayacağız"

01 Mart 2019 13:55

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tanzim satışlara yaptığı eleştirilere tepki göstererek, "Bay Kemal rahatsız olsan da olmasan da biz sömürücülere bu ülkede hayat hakkı tanımayacağız" dedi. Erdoğan, tanzim satışlarındaki kuyruğun 'varlık kuyruğu' olduğunu bir kez daha dile getirdi.

Fiyatların yerine gelmesi durumunda sahadan çekileceklerini belirten Erdoğan, fiyatların pahalı olması durumunda, "Farklı adımlar atarız," diyerek uyarıda bulundu.

Öte yandan Erdoğan, CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'nun doğum yapmış annelerin çocuğu 4 yaşına gelene kadar toplu taşımayı ücretsiz kullanacaklarına ilişkin vaadine ilişkin olarak, "Ufukta seçim sandığını görünce sosyal devlet diyorlar. Ne diyorlar, doğum yapmış, çocuğu 4 yaşına kadar olan annelere otobüsler bedava, sonra geçliğe şu yaşına kadar otobüsler bedava. Sen kimin cebinden nereye, neyi bedava yapıyorsun. Kalkar şu kadar indirim dersiniz. Siz bunlara inanıyor musunuz?" sözleriyle karşılık verdi.

Üç buçuk yılın ardından gittiği Ardahan'da halka hitap eden Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Şimdi sizlerden bir söz almak istiyorum, Ardahan 31 Mart'ta ülkene sahip çıkıyor musun?

"Gecelik faizlerin yüzde 7 bin 500'lere ulaştığı, yıllık enflasyonun yüzde 100'leri aştığı zamanlar yaşanmıştı. Kim vardı iktidarda? CHP. Bay Kemal'in önündeki izinden gittiği kişiler vardı. Hatırlayın o günleri. Aramızda öyle insanlar var ki gaz, yağ, benzin kuyruklarını hatırlarlar. Bunları CHP döneminde yaşamadık mı? Şimdi çıkmış kuyruklar diyor. Bay Kemal bu senin SSK'nın başındayken hastane sıralarında bekleyen insanların kuyruğu değil, bu kuyruklar varlık kuyruğu, varlık. Benim vatandaşlarım simsarların elinden alındı. Fiyatlar birden düştü, daha da düşecek. 

"Bay Kemal rahatsız olsan da olmasan da biz sömürücülere bu ülkede hayat hakkı tanımayacağız.

"Bu bölücü terör örgütü hangi partinin arkasında? HDP'nin. Bu parti Ardahan'da seçime giriyor mu? Onların kardeşleri var kardeşleri. Kim? CHP. CHP, HDP, sözde İyi Parti, bunların hepsi aynı mı? Aynı. Benim Ardahanlı kardeşim 31 Mart'ta bunlara gereken dersi verecek mi?

"Belediyelerin iş makineleriyle bunlar çukurlar kazmadılar mı, binaları birbirine tünellerle bağlamadılar mı? Gelen parayı kandile gönderdiler ve utanmadan ülkemizi bölmeye çalıştılar. Bu ülkeyi bölemeyecekler. Şimdi sizlere bunların yaptığı konuşmaları ekranda bir dinleteyim (Erdoğan, daha önceki mitinglerinde de gösterdiği, Selahattin Demirtaş da dahil, HDP'li milletvekillerinin konuşmalarından bazı bölümleri projektörle hitap ettiği halka izletti.) Bunlara dersi 31 Mart'ta veriyor muyuz? Bunlara bir Osmanlı tokadı atıyor muyuz? Fiyatlar yerine gelirse sahadan çekiliriz. Fiyatlar böyle devam ederse farklı adımlar atarız.

"AK Parti'nin birlik siyasetiyle ülkemiz sadece kurulan tuzakları bozmadı, ekonomik kaynaklarını çok daha etkin bir şekilde kullanmaya da başladı.

"Ardahan'a 6 katrilyon yatırım yaptık.

"Sen kimin cebinden nereye, ney bedava yapıyorsun"

"(Ekrem İmamoğlu'na) Makarnacı, kömürcü diyerek aşağılayan bu CHP zihniyeti bir de çıkmışlar utanmadan Türkiye'de sosyal devlet bitti diyor. Ufukta seçim sandığını görünce sosyal devlet diyorlar. Ne diyorlar, doğum yapmış, çocuğu 4 yaşına kadar olan annelere otobüsler bedava, sonra geçliğe şu yaşına kadar otobüsler bedava. Sen kimin cebinden nereye, ney bedava yapıyorsun. Kalkar şu kadar indirim dersiniz. Siz bunlara inanıyor musunuz?


İmamoğlu, dün yaptığı konuşmada vaatlerini sunarak şunları kaydetmişti:

"Yeni bebeği olan bir anne çocuğu dört yaşına gelene kadar ulaşımdan ücretsiz faydalanacak. Öğrencilerin 85 lira olan kartını 50 liraya indireceğiz. 25 yaşın altındaki tüm gençler toplu taşımadan yüzde 40 indirimli faydalanacak. Bu kentte 2.5 milyona doğru giden genç nüfus var, onlara gelecek olacağız. Resmi dini bayramlarda toplu taşıma bütün vatandaşlara ücretsiz olacak."

TIKLAYIN -CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu: Beş yıl içinde en az 200 bin kişiye iş bulacağız


"Ardahan'ın ticaret ve turizm potansiyeli ön plana çıkacak. Sahara Tüneli'ni yapmak için kolları sıvadık. Projesi hazır. inşallah en kısa sürece Sahara Tüneli'ni de hayata geçireceğiz. 

"Ardahan'ı doğalgaz ile buluşturduk. Artık düğmeye bastığınız anda bütün ev ısınıyor mu? Ne çileler çektiniz yav. Şimdi böyle bir şey var mı? Bu yıl Danal ve Hanak ilçelerimize de doğalgaz veriyoruz. Yok Aleviymiş, Sünniymiş, bizde böyle bir ayrım yok. Oraya da doğalgaz gelecek."