Gündem

Erdoğan: Ağrı’yı kayyumla gayet güzel bir yere getirdik

"Bu ülkede Türk'ü Kürt'e, Kürt'ü Türk'e düşürmek isteyenlerle lütfen beraber olmayın"

25 Mart 2019 14:51

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlere sayılı günler kala mitinglere devam ediyor. Ağrı'da halka hitap eden Erdoğan, "Ağrı’yı kayyumla gayet güzel bir yere getirdik" dedi. 

CHP'nin Adalar Belediye Başkan adayı Erdem Gül'ü, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı bir toplantıda İstiklal Marşı'nı okumadığı gerekçesiyle bir kez daha eleştiren Erdoğan, "Her kim İstiklal Marşımıza saldırıyorsa bilin ki hedefi bizedir. HDP İstiklal Marşımızın düşmanıdır, bayrağımızın düşmanıdır" ifadesini kullandı.

TIKLAYIN - CHP'den Erdoğan: "Söylenenler tamamen yargısız infazdır"

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Ağrı’nın vizyonuna uygun belediye başkanıyla çıktık. Ağrı’yı kayyumla çok güzel bir yere getirdik. Şimdi daha da iyi bir noktaya taşıyacağız" diyen Erdoğan, "Ağrı’da 12 katrilyonluk yatırım yaptık Bay Kemal. Burada ne oluyor ne bitiyor haberin var mı? Sen Ağrı’ya kaç kere geldin? Burada ne oluyor ne bitiyor haberin var mı? Bütün yatırımlar yapıldı, yapılıyor. Ağrı’ya bir bilim merkezi kazandırıyoruz. Bugün 12 bin öğrenciye sahip Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ni kente kazandırdık. Millet bahçesi açılışa hazır hale geldi. İhtiyaç sahiplerine toplam 3 katrilyon lira sosyal yardım yaptık. Şehrimize 52 tesis kazandırdık. 16 km bölünmüş yol vardı 363 km bölünmüş yol ilave ettik.

"Birlik beraberlik böyle bir şey istemiyor bunlar.

"İşte bu Yazıcı barajıyla ağrı yerleşim merkezinin içme suyu ihtiyacını karşıladık. Ağrıya 2 baraj, bir gölet daha inşa ediyoruz. Paknos Yeşilhisar Göleti'nin çalışmaları devam ediyor. Ağrı'da 1,1 katrilyon tarıma destek verdik. 

"Tekstilde ağrıyı bölgemizin en önemli üretim alanı haline geliyoruz. Tekstillerinizi gözden çıkarmak yerine Ağrı gidi istihdama ihtiyacı olan yerlerde yoğun teşviklerde bulunacağız. Nike buraya geliyor, 5 bin kişiye istihdam sağlayacak.

"(CHP'nin Adalar Belediye Başkan adayı Erdem Gül'e) Her kim İstiklal Marşımıza saldırıyorsa bilin ki hedefi bizedir. Dün HDP'linin bir tanesi İstiklal Marşı okumadı. Niye çünkü HDP İstiklal Marşımızın düşmanıdır, bayrağımızın düşmanıdır. Toplantılarında bir tane Türk bayrağı göremezsiniz.

"Bu ülkede Türk'ü Kürt'e Kürt'ü Türk'e düşürmek isteyenlerle lütfen beraber olmayın.

"Bu vatanı bölemeyecekler. Onlara da gereken dersi inşallah 31 Mart'ta vereceğiz.

"Bunlar hiçbir Kürt kardeşimin sorunuyla ilgilenmediler. Onlardan böyle bir insanı tavır beklemeyiz. Ama gelin bunlara farklı bir siyasi tavır gösterelim. Bir kadın da, ' Biz sırtımızı PKK'ya, YPG'ye dayadık' diyor. Kadına bak ya. Biz de sırtımızı Allah'a ve halkımıza dayadık. Farkımız bu. Hanım kardeşlerim 6 gün kapı kapı dolaşıyor muyuz? Sandıklara gideceğiz ve Ağrı'yı ilçeleriyle beraber özellikle takip edeceğim. İstanbul'da dün 1 milyon 600 bin kişi Yenikapı'daydı. Bu ruhu ayakta tutalım, diri tutalım. İnşallah şimdi de buradan Muş'a geçiyorum. 

 Erdoğan'dan CHP'nin Adalar adayı Erdem Gül'e İstiklal Marşı eleştirisi

ETİKETLER

erdoğan