Politika

DSP Genel Başkan Yardımcısı Gürel: CHP'nin kapatılması gerekiyor

"DSP’ye geçenlerin sayısı geçmek isteyenlerin yarısından az"

20 Şubat 2019 11:12

DSP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Gürel, Türkiye solunun önündeki en büyük engelin CHP olduğunu belirterek  "Muhalefetin önünü tıkıyor. Ekmeleddin İhsanoğlu, Abdullah Gül gibi projelerle milletin önüne gidilmez. Yazıktır. CHP'nin kapatılması ve tasfiye edilmesi gerekiyor" dedi.

DSP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Gürel, 31 Mart 2019'da düzenlenecek yerel seçimlerle ilgili olarak Habertürk yazarı Nagehan Alçı'ya konuştu.

"DSP’ye geçenlerin sayısı geçmek isteyenlerin yarısından az"

Gürel, CHP yönetiminden yerel seçimler için DSP'ye ittifak teklifi gelmediğini söyledi. Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun ocak ayında DSP'ye yaptığı ziyaretin nezaket ziyareti olduğunu söyleyen Gürel, CHP yönetiminden ittifak teklifi gelmesi durumunda tavırlarının ne olacağı yönündeki soruya şu yanıtı verdi: “Saadet Partisi gibi bize çok uzak ve tabanımızın asla kabul etmeyeceği bir parti ve İYİ Parti gibi ne olduğu belli olmayan bir parti ile ittifak yapan CHP ile ittifakı doğru bulmuyoruz. Bizim çizgimiz bellidir. Özgürlükçü, Atatürkçü, sol bir partiyiz. Çok net kırmızı çizgilerimiz var. Mesela Ecevit’e ve Atatürk’e laf edenleri partimize kabul etmeyiz. Biz birçok kişiyi bu süreçte reddettik. Şu kadarını söyleyeyim: DSP’ye geçenlerin sayısı geçmek isteyenlerin yarısından az.”

"CHP muhalefetin önünü tıkıyor"

"Türkiye’de solun önündeki en büyük engel CHP. Muhalefetin önünü tıkıyor" diyen DSP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Gürel,  "Ekmeleddin İhsanoğlu, Abdullah Gül gibi projelerle milletin önüne gidilmez. Yazıktır. CHP’nin kapatılması ve tasfiye edilmesi gerekiyor" dedi.