Gündem

Diyarbakır, Lice'de sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır Valiliği Lice'ye bağlı dokuz köyde sokağa çıkma yasağı ilan etti

25 Kasım 2016 01:50

Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı dokuz köyde bu sabah 05:00 itibariyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bu köylerde operasyon düzenleneceği belirtildi. Yasağın bitiş süresi ise açıklanmadı. Açıklamaya göre, şu köylerde yasak uygulanacak: Kayacık, Ortaç, Yalaza, Tepe, Arıklı, Serince, Çağdaş,  Dibekköy ve Yolçatı.

Diyarbakır Valiliği İl Jandarma Komutanlığı imzalı açıklama, Valiliğin resmi internet sitesinden yayınlandı:

“Lice ilçesi mülki sınırları içerisinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen BTÖ mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlenecektir.

“Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 24 Kasım 2016 günü saat 05.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelerde sokağa çıkma yasaklanmıştır.

“Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır.”