Gündem

DHA ANKARA- İçişleri Bakanlığı : Hakkari ve Tunceli'de 22 terörist etkisiz hale getirildi  (2) 

ŞEMDİNLİ ORTAKLAR BÖLGESİNDE HAVA HAREKATI  Türk Silahlı Kuvvekleri  Hakkari Şemdinli ilçesi Ortaklar bölgesinde düzenlenen hava harekatında  12 silahlı teröristin etkisiz hale getirildiği ve bölgeden toplam 17 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkl

02 Kasım 2017 17:32

ŞEMDİNLİ ORTAKLAR BÖLGESİNDE HAVA HAREKATI 

Türk Silahlı Kuvvekleri  Hakkari Şemdinli ilçesi Ortaklar bölgesinde düzenlenen hava harekatında  12 silahlı teröristin etkisiz hale getirildiği ve bölgeden toplam 17 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.  Bölgede yapılan arama tarama faaliyetlerinde 3 adet RPG-7 roketatar silahı, 1 adet AT-4 roketatar silahı, 10 adet roketatar mühimmatı, 8 adet sevk fişeği, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 10 adet el bombası ve 5 adet özel yapılmış şemsiyenin ele geçirildiği belirtildi.
Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan yazılı açıklama şöyle; \" 02 Kasım 2017 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Hakkâri ili Şemdinli ilçesi Ortaklar bölgesinde, sabah saatlerinde meydana gelen çatışma sonrasında, devam eden hava destekli operasyonda, bölgeden Irak kuzeyine kaçmaya çalıştıkları hava ve keşif vasıtaları ile tespit edilen teröristlere yönelik icra edilen hava harekâtında, sabah ölü ele geçirilen 5 teröriste ilave olarak 12 silahlı bölücü terör örgütü mensubu daha (toplam 17 terörist) etkisiz hale getirilmiştir. Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir. Bölgede yapılan arama tarama faaliyetleri neticesinde; üç adet RPG-7 roketatar silahı, bir adet AT-4 roketatar silahı, 10 adet roketatar mühimmatı, sekiz adet sevk fişeği, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 10 adet el bombası ve 5 adet özel yapılmış şemsiye ele geçirilmiştir.
Türk Silahlı Kuvvetleri asil Türk milletinden almış olduğu güç ile terör örgütleriyle mücadelesine en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.\"

Görüntü Dökümü
----------------------
-ELE GEÇİRİLEN SİLAH VE MÜHİMMATLAR (FOTOĞRAF) 

HAKKARİ - ŞEMDİNLİ
-HAVA HAREKATININ DÜZENLENDİĞİ BÖLGE
-YÜKSELEN DUMANLAR 
-DETAYLAR 

Haber: ANKARA - HAKKARİ (DHA) 

=============================

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir