Gündem

Dansçılar için komik gerekçe

Türkiye Basketbol Federasyonu: Kızlar seyirciyi coşturamıyorlar, dedi...

03 Eylül 2010 03:00

T24 - Türkiye Basketbol Federasyonu, Dünya Basketbol Şampiyonası’nda ponpon kızların neden sahneye çıkarılmama gerkçesini: çoşturamıyorlar, şeklinde açıkladı. Ponpon kızların basketbol şampiyonasındaki Rusya maçındasahaya çıkarılmaması dün de Reuters haber ajansına konu olmuştu. Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre;


'İzleyicileri coşturamıyorlarmış'


Türkiye Basketbol Federasyonu, Dünya Basketbol Şampiyonası’nda izleyicinin beğenisini toplayan ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın izlediği maçta sahaya çıkarılmayan Ukraynalı dans grubu Red Foxes’un sansürlenmediğini, “izleyiciyi coşturamadığı için” sahaya çıkarılmadığını savundu.


‘Tempoyu düşürüyorlar’

Şampiyonanın organizasyonunu yapan ve ponpon kızlarla ilgili kararı veren Türkiye Basketbol Federasyonu, kararın siyasi değil stratejik olduğu savunmasını yaptı. Kızların gösteri yapmamasına siyasi bir anlam yüklemenin doğru olmadığını ileri süren kaynaklar, hükümetten de böyle bir talep gelmediğini savundu. Kızların CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun izlediği Türkiye-Yunanistan maçında da sahne almadığını anımsatan kaynaklar, grubun “izleyiciyi coşturamadığını” belirtti.

Kaynaklar, “Ponpon kızlar tempoyu düşürüyor, seyirciyi coşturamıyorlar. Verilen aralarda 12 Dev Adam, Kıraç’ın milli takımımız için özel bestelediği ‘Tam Zamanı Şimdi’, Gençlik Marşı ve 10. Yıl Marşı’nı çalarak seyirciyi diri tutmaya çalışıyoruz” dedi..