Politika

CHP'de bir ilçe teşkilatı daha istifa etti

CHP Menemen ilçe teşkilatı, Tahir Şahin'in yeniden belediye başkan adayı gösterilmemesine tepki göstererek partiden istifa etti

28 Ocak 2019 18:39

CHP Parti Meclisi, 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde belirledikleri belediye başkan adaylarını açıklarken partiden istifa haberleri peş peşe geldi. Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve  ilçe teşkilatının ardından İzmir Menemen ilçe teşkilatı yönetim kurulu üyeleri de CHP’den istifa ettiğini duyurdu.

CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak, yaptığı açıklamada, 2004, 2009 ve 2014 yılında yapılan seçimlerde mevcut belediye başkanı Tahir Şahin'in rakiplerine fark attığını belirtti.

Şahin'in, 2019 yerel seçimlerinde halkın ve örgütün baskısı üzerine yeniden aday adayı olduğu vurgulanan Taklak, şunları kaydetti:

"Şahin'in hiçbir gerekçe gösterilmeden Genel Başkan ve Genel Merkez tarafından aday gösterilmemesine bir anlam verememekteyiz. Yapılan bu haksızlığa tepkisiz kalmamız düşünülemezdi. Bu anlayış CHP'yi ne genelde ne yerelde iktidar yapmak istemiyor. Partimizi iktidar yapmama anlayışına anlam verememekteyiz. Genel Merkez tarafından gösterilen adayla başarılı olunamayacağının tespiti net olarak görülmektedir. Menemen Belediye Başkanlığını kaybetmek istemediğimiz için CHP İlçe Yönetim Kurulu olarak istifa ediyoruz. Kaybeden değil, kazanan olacağız." (DHA)