Gündem

Can Ataklı’dan İBB’nin "1000 yeni taksi" talebinin reddedilmesine yorum: Görünen o ki AKP, İstanbul’u kaybetmesinin acısını hâlâ yaşıyor

"Elbette işin bir de ‘tatlı para’ tarafı var"

01 Eylül 2021 11:12

Korkusuz yazarı Can Ataklı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) UKOME toplantısında 8'inci kez görüşülen '1000 yeni taksi' teklifinin reddedilmesini AKP’nin İstanbul seçimlerini kaybetmesinden dolayı duyduğu intikam duygusu olarak değerlendirdi.

“Görünen o ki AKP, İstanbul’u kaybetmesinin, üstelik hezimete uğramasının acısını hâlâ yaşıyor” diyen Ataklı, şunları kaydetti:

“Elbette işin bir de ‘tatlı para’ tarafı var. Taksi sayısı kısıtlı olunca taksi plakaları da çok değerli oluyor. Söylediklerine göre, bir taksi plakası 2 milyon liranın üzerinde satılıyormuş. Bu plakaların pek çoğu da AKP’li isimlerin elindeymiş. Taksi sayısı artarsa plaka fiyatları da biraz düşecek. O zaman AKP’liler zarar edecek. Durum böyle olunca, kuruldaki AKP’liler çaresiz İBB’den gelen her şeye karşı çıkıyorlar. Tabii isterlerse karşı çıkmasınlar. Başlarına geleceği biliyorlardır mutlaka.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.


TIKLAYIN | Ulaştırma Bakanlığı, taksi krizinde topu İBB'ye attı: Şikâyetleri ortadan kaldıracak olan İBB’dir, konu taksilerin sayısı değil, hizmetin kalitesidir

TIKLAYIN - İBB'nin bin yeni taksi teklifi UKOME toplantısında reddedildi

TIKLAYIN - İBB Sözcüsü: Krizi çözmek için UKOME’ye 8. kez, kaliteli taksi sistemi için teklif getireceğiz

TIKLAYIN | Defalarca aldattığı halde her defasında geri döndüğümüz belalı sevgililerimiz; sarı taksilerimiz

 

TIKLAYIN  | İBB Sözcüsü Ongun'dan Berrak Tüzünataç'a taksi yanıtı: Israrımız devam edecek

TIKLAYIN  | Taksim'de turistlerden taksici şikayeti: Taksimetre açmadan pazarlık etti, anlaşamayınca araçtan indirdi

TIKLAYIN | İBB Sözcüsü: İstanbul’da taksi sorunu kronikleşiyor, İstanbullular bezdi, turistler bile isyanda