Dünya

Britney Spears'ın babası bu kez de "acil müdahale için hastaneye yatırılmasını" gündeme getirdi

08 Ağustos 2021 10:20

13 yıldır pop yıldızı Britney Spears’ın vasisi konumunda olan babası Jamie Spears, kızının avukatlarının mahkemeye verdiği “vasiliğin sonlandırılması” dilekçesinin “temelsiz” olduğunu savundu. Jamie Spears  kızının mahkeme tarafından atanan diğer vasisi Jodi Montgomery’le yaptıkları konuşmalarda “durumu kötüleşen” Britney Spears’ı psikoloji tedavi için hastaneye yatırmayı değerlendirdiklerini söyledi.

The Hill’de yer alan habere göre, kızının hayatının finansal ve tıbbi kontrolünü 13 yıldır elinde tutan Jamie Spears, Britney Spears’ın avukatlarının mahkemeye verdiği dilekçeye karşı itirazda bulundu. 

Jamie Spears, vasiliğinin sonlandırılması için avukatların gerekçe sunamadıklarını söyledi. Jamie Spears aynı zamanda avukatın talebinin “ironik” olduğunu belirterek şarkıcının diğer vasisi Jodi Montgomery ile yaptıkları görüşmelerden bahsetti.

Jamie Spears, “Montgomery geçen ay kızımın son davranışları ve genel sağlığından endişe duyduğunu söyledi. Montgomery, kızımın ilaçlarını doğru ve zamanlı almadığını, doktorların tavsiyelerini dinlemediğini ve hatta bazen doktorları görmeyi reddettiğini söyledi” dedi. 

Spears, Montgomery’nin kızının gidişatından “endişe duyduğunu” iddia etti ve ikilinin bir telefon konuşmasında Britney Spears’In acil müdahale için hastaneye yatırılmasını konuştuklarını da ekledi. 

Montgomery, Jamie Spears’ın iddialarından sonra avukatı aracılığıyla bir açıklama yaparak sözlerinin “manipüle edildiğini ve yanlış aktarıldığını” belirtti. Montgomery, Spears’ın hastaneye yatmasını önermediğini de ekledi. Aksine Montgomery, Jamie Spears’ın vasiliğinin sonlanmasının Britney Spears’a fayda sağlayacağını söyledi.