Spor

Beşiktaş'tan U21 takımına saldırılmasıyla ilgili açıklama

Konyaspor ile Beşiktaş'ın U21 takımlarının oynadığı maçın bitiminde, Beşiktaşlı futbolculara ve teknik heyete saldırılmıştı

07 Ekim 2018 20:50

Beşiktaş Kulübü, Konyaspor ile Beşiktaş'ın U21 takımlarının oynadığı maçın bitiminde Beşiktaşlı futbolculara ve teknik heyete saldırılmasına ilişkin açıklama yayımladı. Saldırının kabul edilemez olduğunu belirten kulüp, yaşanan olayı şiddetle kınadığını açıkladı.

 

Beşiktaş'tan yapılan açıklama şöyle:

"Konyaspor-Beşiktaş U-21 Süper Lig müsabakasından sonra saha içinde futbolcularımıza yönelik saldırıyı kabul edilemez buluyor ve şiddetle kınıyoruz.

Görüntülerden de anlaşıldığı üzere, gencecik çocuklarımızın üzerine saldıran; taraftarı, sporcusu, teknik çalışanı ve/veya yöneticisinin hangi hırs, hangi nefret duygusuyla bu saldırıyı gerçekleştirdiği tüm kamuoyu için anlaşılamaz bir durumdur.

Böyle feci bir olayı Konya halkının ve Konyaspor camiasının da kabul etmesinin mümkün olmadığına  inanıyoruz.

Altyapı takımlarının futbolumuzun geleceği olduğu ve altyapılarda her şeyden önce iyi insan olmak ve centilmenlik ruhunun öğretilmesi gerektiği gerçeğinden hareketle, Konya’da yaşanan bu saldırı maalesef ki aynı zamanda Türk futbolunun geleceğine yönelik bir saldırıdır.

Sporun ruhuna aykırı bu saldırıda darp edilen sporcularımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.

Kulübümüz, suç duyurusu ve takibinde hukuki her türlü girişimde bulunarak sorumluların cezalandırılması için konunun takipçisi olacaktır.

Saygılarımızla,

Beşiktaş JK"