Spor

Beşiktaş'tan U21 maçında yaşananlarla ilgili açıklama

"Kulübümüz, suç duyurusu ve takibinde hukuki her türlü girişimde bulunarak sorumluların cezalandırılması için konunun takipçisi olacaktır" İSTANBUL,(DHA) Konyaspor-Beşiktaş U-21 Süper Lig müsabakasından sonra saha içinde yaşanan olaylarla ilgili olarak

07 Ekim 2018 20:50

\"Kulübümüz, suç duyurusu ve takibinde hukuki her türlü girişimde bulunarak sorumluların cezalandırılması için konunun takipçisi olacaktır\"

İSTANBUL,(DHA)

Konyaspor-Beşiktaş U-21 Süper Lig müsabakasından sonra saha içinde yaşanan olaylarla ilgili olarak Beşiktaş Kulübü\'nden açıklama geldi.
Siyah-beyazlı kulüp, \"Futbolcularımıza yönelik saldırıyı kabul edilemez buluyor ve şiddetle kınıyoruz. Görüntülerden de anlaşıldığı üzere, gencecik çocuklarımızın üzerine saldıran; taraftarı, sporcusu, teknik çalışanı ve/veya yöneticisinin hangi hırs, hangi nefret duygusuyla bu saldırıyı gerçekleştirdiği tüm kamuoyu için anlaşılamaz bir durumdur\" dedi.
Kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde;
\"Konyaspor-Beşiktaş U-21 Süper Lig müsabakasından sonra saha içinde futbolcularımıza yönelik saldırıyı kabul edilemez buluyor ve şiddetle kınıyoruz.
Görüntülerden de anlaşıldığı üzere, gencecik çocuklarımızın üzerine saldıran; taraftarı, sporcusu, teknik çalışanı ve/veya yöneticisinin hangi hırs, hangi nefret duygusuyla bu saldırıyı gerçekleştirdiği tüm kamuoyu için anlaşılamaz bir durumdur.
Böyle feci bir olayı Konya halkının ve Konyaspor camiasının da kabul etmesinin mümkün olmadığına inanıyoruz.
Altyapı takımlarının futbolumuzun geleceği olduğu ve altyapılarda her şeyden önce iyi insan olmak ve centilmenlik ruhunun öğretilmesi gerektiği gerçeğinden hareketle, Konya\'da yaşanan bu saldırı maalesef ki aynı zamanda Türk futbolunun geleceğine yönelik bir saldırıdır.
Sporun ruhuna aykırı bu saldırıda darp edilen sporcularımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.
Kulübümüz, suç duyurusu ve takibinde hukuki her türlü girişimde bulunarak sorumluların cezalandırılması için konunun takipçisi olacaktır.\"

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
-Maçta yaşanan olaylardan detaylar
-Genel detay

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir