Gündem

Ankara'da şiddetli yağış: Selde bir kişi hayatını kaybetti, kayıp bir kişi için de arama çalışması başlatıldı

30 Haziran 2022 20:02

Ankara Keçiören'de meydana gelen selde 21 yaşındaki kadın hayatını kaybederken kayıp bir kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.

Ankara'da sağanak nedeniyle su basan binada 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Ankara Valisi Vasip Şahin yaptığı açıklamada, "Bir genç kızımız maalesef vefat etti. -1 katta bulunuyormuş daire. Bu seviyenin de üstüne çıkmış su. Yardım istediği zamanda belli bir seviyeyi de geçmiş su." ifadelerini kullandı.

Vali Şahin “Dalgıçlar herkes hemen buraya yönlendirildi ve hemen müdahaleye başlanıldı. Dalgıçlarımız kapı kapalı olduğu için belirli bir seviyenin de üzerinde su olduğu için kapıyı açamadılar. Pencereden girmek zorunda kaldılar. Dolayısı ile o arada bir taraftan da birkaç motorla birden suların tahliyesi yapılmaya çalışıldı. Yani şunu ifade etmek istiyorum, buraya ekipler en kısa sürede intikal edip en hızlı çabayı gösterdiler. Ama maalesef üzücü sonuç. Bir genç kızımız vefat etti.

Mevcut eksi 1’in de üstündeki bir kata kadar su çıkmış. Yani bir üst katın neredeyse yarısına gelecek kadar seviyede su çıkmış maalesef. Şimdi tabi çok ani su baskını olmuş. Binanın arka tarafından. Yardım istediği zaman da tahmin ediyorum belli bir seviyeyi geçmişti zaten. Arkadaşlarımın da ifadesi öyle.”

AFAD: 221 ihbarda bulunuldu, 8 vatandaş kurtarıldı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), yayınladığı açıklama ile çalışmaların sürdüğünü, 8 kişinin kurtarıldığını belirtti. AFAD'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ankara İl AFAD Müdürlüğümüze 112 Acil Çağrı Merkezi'nde 221 ihbarda bulunulmuştur. Ekiplerimizin çalışmaları ile İvedik'te 8 vatandaşımız mahsur kaldıkları yerlerden kurtarılmıştır." (İHA)


Ankara'da sağanak nedeniyle su basan binada 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Ankara Valisi Vasip Şahin yaptığı açıklamada, "Bir genç kızımız maalesef vefat etti. -1 katta bulunuyormuş daire. Bu seviyenin de üstüne çıkmış su. Yardım istediği zamanda belli bir seviyeyi de geçmiş su." ifadelerini kullandı." />

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, meydana gelen selde bir kişinin yaşamanı yitirdiğini ve bir kişinin ise arama çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Bakan Koca, sosyal medya paylaşımında; "Ankara Keçiören’de, saat 17 civarındaki yoğun yağış sonucunda su baskınına uğrayan bir eve ulaşıldığında, bir kişinin hayatını kaybetmiş olduğu anlaşılmıştır. Kayıp olan bir kişiyi arama çalışmaları devam etmektedir. Başımız sağ olsun." ifadelerini kullandı.