Gündem

Ankara'da doktor Ertan İskender'i bıçaklayan saldırgan tutuklandı

28 Mayıs 2021 20:04

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan Dr. Ertan İskender'i bıçakla yaralayan Bayram N., kasten öldürmeye teşebbüsten tutuklandı.

Ne olmuştu?

Dün akşam saatlerinde Dr. İskender, poliklinikte hasta muayene ettiği sırada hastaneye gelerek taşkınlık yapan hastası Bayram N.'yi uyardı. Bayram N. üzerindeki bıçağı çıkararak İskender'i elinden ve belinden bıçakladı. Yaralanan Ertan İskender, hastanenin acil servisine götürülerek tedaviye alındı.

Bıçaklı saldırgan Bayram N. ise hastanenin güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilip, çağrılan polis ekiplerine teslim edildi. Gözaltına alınan Bayram N.'nin, bir kaç haftadır herhangi bir rahatsızlığı olmamasına rağmen hastaneye gelip, taşkınlık yaptığı belirtildi.

Psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen Bayram N.'nin, bugün de aynı şekilde hastanede bağırarak taşkınlık yaptığı, doktorun uyarması üzerine de bıçakla saldırdığı öğrenildi.

'Hayati tehlikesi devam ediyor'

Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm ile Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof Dr. Rahmi Kılıç, İskender'in hayati tehlikesinin devam ettiğini açıkladı.

Kılıç, "10 gün kadar çok kritik bir süreç olacak. Parmaklar bir ortopedist için çok önemli. Bunları kullanamayacak. Ameliyat yapmasını engelleyecek bir olay. Bıçakladığı doktor arkadaşımız, bu hastanın intihar teşebbüsünü engelleyen doktorlardandı. Ona rağmen bu saldırıyı yaptı" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise, "Şifa veren eli kesmeye çalışmanın affı mümkün değil" açıklaması yaptı.

TIKLAYIN: Muayene sırasında hastasının bıçaklı saldırısına uğrayan doktor bir daha ameliyat yapamayacak