Politika

AKP'nin Ankara adayı Melih Gökçek, Karayalçın memnun

Başbakan Erdoğan, AKP'nin Ankara, Erzurum ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylarını açıkladı.

01 Ocak 2009 02:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayının Melih Gökçek olduğunu ilan etti. Bu durumdan CHP'nin adayı Karayalçın memnun! Başbakan Erzurum'da Küçükler, Gaziantep'te Güzelbey ile "Yola devam" dedi.

29 Mart Yerel Seçimlerinde AKP’nin Ankara Büyükşehir ve ilçe belediyelerindeki adayları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir programla açıklandı.

AKP Genel Merkezi’nde düzenlenen toplantı için parti önünde hareketlilik yaşandı. İçerideki toplantı, dışarıya dev ekranlardan yansıtıldı. Yüzlerce Melih Gökçek taraftarı, ellerinde dövizlerle slogan attı.

Başbakan Erdoğan, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak Ahmet Küçükler'in Gaziantep Büyükşehir Belediye Başakanı olarak da Asım Güzelbey'in ismini açıkladı.

Ve en son olarakta uzun süredir beklenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı.

Başbakan Erdoğan, yeniden "Kardeşim" diyerek Melih Gökçek'i işaret etti. 

CHP'liler umutlu!

Gaziantep'te Asım Güzelbey'in yeniden AKP'nin adayı gösterilmesine CHP'liler mutlu oldu. CHP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Yılmaz'ın yapılan kamuoyu araştırmalarında mevcut başkan Güzelbey'in önünde olduğu ileri sürülüyor. "AKP'nin Güzelbey adayıyla Gaziantep'i CHP'li Yılmaz kazanır" yorumları yapılıyor. 

Karayalçın memnun
CHP'nin Ankara adayı Murat Karayalçın, "Aslında AKP adayının kim olacağının bizim için çok fazla önemi yok. Ama Melih Gökçek'in aday gösterilmesinden memnunum" dedi
Gökçek'in adaylığını değerlendiren Karayalçın, Başbakan'ın, Gökçek'in adını açıklamakta zorlandığını savundu. Karayalçın, "Zaten şimdiye kadar adayını açıklamaması, durmadan eğilim yoklaması yapmaları da 15 yıllık dönemin AKP tarafından başarısız görüldüğünün ifadesidir" diye konuştu. Karayalçın şunları söyledi:
"Gökçek'in aday gösterilmesinden memnunum, çünkü Ankaralılar 15 yılda bu kentte nelerin yapılıp yapılmadığını görüyor, biliyor, bu sıkıntıyı yaşıyor ve çok kitlesel tepki ortaya koyuyorlar.
Bunun siyasi partisi yok. Ben de o nedenle zaten bütün hemşerilerimi Ankara için bir birlikteliğe davet ediyorum. 29 Mart'ta Ankara'da, kentimizin kaybettirilmiş iddiasını ve itibarını geri alarak, yeni bir dönemi başlatmalıdırlar diyorum."

Karayalçın'ın Ankara için acil eylem paketi