Medya

Ahmet Hakan’dan eleştirilere yanıt: Kişisel olarak hesabımı veriyorum, asla tek yanlı bir bakışla çıkmadım izleyicinin karşısına

09 Şubat 2020 08:54

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, CNN Türk’teki sunduğu Tarafsız Bölge programına gelen eleştirilere bugünkü köşesinden yanıt verdi.

Hakan, “CNN Türk’te yaptığım programlarda iktidar perspektifine de muhalefet perspektifine de her zaman eşit derecede yer verdim.” görüşünü savundu.

Hakan, “Asla tek taraflı atış yapılmasına izin vermedim. Asla tek yanlı bir bakışla çıkmadım izleyicinin karşısına. Muhalefet perspektifine sahip konuklara iktidara yakın kişiler kızdılar. İktidar perspektifine sahip konuklara muhalefete yakın kişiler kızdılar. Kulağımda hep aynı sesler: İsmail Saymaz’ı niye çıkarıyorsun? Mehmet Metiner’i niye çıkarıyorsun? Falan…” düşüncesini dile getirdi.

Hakan, “Hiçbirine aldırış etmedim. Farklı görüşlerin bir araya gelip tartışmalarının mümkün olduğunu göstermeye çalıştım. Bu programlar nedeniyle bir zamanlar iktidarın hışmını çektim üzerime... Şimdi de muhalefetin çekiyorum.Ama değişmeyen tek bir şey var: Farklı görüşlerin tartışmasına zemin olmak! Asla tek taraflı yayın yapmamak! Eskiden böyle yapıyordum... Şimdi de böyle yapıyorum... Ve bundan sonra da böyle yapmaya devam edeceğim.Aşırı kutuplaşmış memleket atmosferinde yaptığım işin ne derece zor ve çetin olduğunun sımsıkı bilincinde olarak…” ifadesini kullandı.

Yazının devamı için tıklayın