Gündem

"Adnan Oktar, genç kadınların nasıl kandırılacağıyla ilgili talimatlar verirdi"

"Oktar, televizyonda gördüğü kadınlar için 'Bu kızı bana getirin' diyordu"

30 Temmuz 2018 13:00

Adnan Oktar ve grubuna yönelik yapılan operasyonda ifade veren bir müştekinin, Bora Yıldız  adlı kişi hakkında ifadesi ortaya çıktı. Bora Yıldız'ın 'kandırmayı başaramadığı kadınlar için Oktar'ı arayıp taktik aldığını' söylerken, "Oktar, televizyonda gördüğü kadınlar için 'Bu kızı bana getirin' diyordu" diye ifade verdiği önerildi.

Sabah gazetesinden Sema Alim Dalgıç'ın haberine göre ifadeler şöyle:

"Adnan Oktar sürekli olarak kızların nasıl kandırılacağı ile ilgili talimatlar verir. Mesela örgütün kız getirme imamı olan Bora Yıldız, bizim yanımıza gelip dahili telefondan Adnan Oktar'ı arayarak bir türlü ikna edemediği' bir kız ile ilgili akıl danışır. Adnan Oktar da bu kızın nasıl tavlanacağı ile ilgili talimatlar verir.

Örgüte kız getirme konusunda Bora Yıldız, Dolunay Tezin ile beraber hareket eder. İkisi AVM'lerde dolaşır, gördükleri güzel kızların yanına ilk olarak Dolunay Tezin gider ve kıza çok güzel olduğunu, kendilerinin de reklam şirketi olduğunu eğer istemesi halinde kendisini reklam şirketinin patronu ile tanıştırabileceğini söyler ve kızın cep telefonunu alır.

'Kısa süreli sevgili olur'

Dolunay Tezin kızla azışarak arkadaş olur ve güvenini kazanır. Daha sonra kızı Bora Yıldız'ın ofisine getirir ve Yıldız'ı reklam şirketinin patronu olarak tanıtır. Bora Yıldız burada kızla tanışır ve kısa sürede sevgili olur.

Daha sonra örgüte kız getirme konusunda beraber hareket ettiği örgüt üyeleri Ender Daban ve Kartal Göktan ile tanıştırır. Kız örgütte 50-60 kişiyle birlikte olur va örgütün kölesi haline gelir. Psikolojik ve fiziksel olarak çöküntüye uğrayan kız artık Adnan Oktar'a sunulmaya hazır hale getirilmiştir.

Örgüte kız getirme konusunda Oktar'ın tam istediği tarz kızları getiren kişi Bora Yıldız'dır. Adnan Oktar televizyonda güzel sunucu ve spikerleri gördüğünde hemen 'Bora bu kızı bana getirsin' derdi. Hatta bu şekilde Bora Yıldız birkaç sunucu ve spikerle sevgili de oldu."