Gündem

Adıyaman'da askeri araca saldırı: 1 asker yaralı

Adıyaman'da, bir mermer ocağı şantiyesi PKK'lılarca basılıp ateşe verildi

15 Ağustos 2018 04:17

Adıyaman kırsalındaki, mermer ocağı şantiyesi PKK’lılarca basılıp ateşe verildi. Bölgeye sevk edilen askerleri taşıyan aracın yola önceden döşenen el yapımı patlayıcının üzerinden geçmesiyle meydana gelen patlamada 1 asker yaralandı. Operasyon başlatılan bölgede çatışmaların devam ettiği öğrenildi.

Merkeze bağlı Kömür Beldesi’nde gece geç saatlerde bir grup PKK’lı, kırsalda bulunan mermer ocağı şantiyesini bastı. İşçileri bir araya toplayıp propaganda yapan PKK’lılar daha sonra şantiyedeki iş makinelerini ateşe verip, kaçtı. 

İhbarla bölgeye çok sayıda güvenlik görevlisi sevk edildi. Güvenlik görevlilerini taşıyan bir askeri araç, yola önceden döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu kontrolden çıktı. İlk belirlemelere göre hasar gören araçtaki 1 asker yaralandı. Yaralı asker, bölgeye sevk edilen sağlık görevlilerince ambulansla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

Olayla ilgili başlatılan operasyonda sıcak temas sağlandı. Zaman zaman çatışmaların yaşandığı bölgede operasyon sürüyor.