Yaşam

9 ay eşinin cesediyle yaşadı

Bir yıllık kocasını tabanca ile öldürüp, cesedini 9 ay banyoda sakladıktan sonra yakalanan Fatma S., 'Yaşarken sevgim nefrete dönmüştü. Öldürdükten sonra ise nefretim sevg

09 Eylül 2008 03:00


Kırıkkale’nin Gündoğdu Mahallesi'nde 25 Haziran 2007 tarihinde kıskançlık yüzünden bir yıllık kocasını tabanca ile öldürüp, cesedini 9 ay banyoda sakladıktan sonra yakalanan Fatma S., müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı mahkemede hakime ilginç itiraflarda bulundu. Fatma S., “Yaşarken sevgim nefrete dönmüştü. Öldürdükten sonra ise nefretim sevgiye dönüştü. Ceset ile konuştum ve yanında yemek yedim” dedi.


Öldürülen 34 yaşındaki Özgür S’nin cesedi, 22 Mart 2008 tarihinde evinin banyosunda bulundu. Bir yıllık eşini tabanca ile öldürdükten sonra cesedini 9 ay banyoda saklayan 34 yaşındaki Fatma S, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Keskin kapalı Cezaevi’ne konuldu. Hakkında ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılan Fatma S.’nin yargılanmasına Kırıkkale Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.


‘EVE DOSTUNU GETİRDİ’


İfadesinde, eşi Özgür S.’yi öldürdükten sonra cesedini 9 ay banyoda sakladığını itiraf eden Fatma S. şunları anlattı:
“Özgür sürekli olarak beni dövüyordu. Bir akşam evime dostunu getirdi. Bana zorla yemek yapmamı istedi, yaptım. Daha sonra dostu ile gittikten sonra gece saat 05.00’de boynunda morluklarla eve geldi ve yine beni dövdü. Bana ‘O... çocuğu’ dedi. Bunun üzerine evimizde babasına ait olan tabancayı alarak yanına gittim. ‘Neden bana böyle yapıyorsun?’ diye sorduğumda, yine bana ‘O... çoçuğu’ dedi. Bu sırada tabancayı iki kez ateşleyerek öldürdüm. Çünkü kendisini çok kıskanıyordum.”


‘KÜVETTE YANINA YATTIM’


Eşinin cesedini banyda küvete koyduğunu belirten Fatma S., “Sevgim nefrete dönüşmüştü onun için öldürdüm. Öldürdükten sonra ise nefretim sevgiye dönüştü. Sürekli olarak öldürdüğüm kocamı çamaşır suyu ile yıkıyor. Yanına yatıyor ve karşısında yemek yiyordum. İhanete uğrayarak öldürdüğüm kişi ölü olmasına rağmen banyoda yanına yatıyordum. Önceleri pişman olmuştum. Ancak cezaevine girdikten sonra kendime geldim. Cezamı çekeceğim. Pişman değilim” dedi.


Öldürülen Özgür S.'nin babası Aslan S. ise, oğlunun kendisinden habersiz hiçbir iş yapmadığını belirterek, gelini Fatma S.’nin oğlunu öldürdükten sonra sürekli olarak kendilerinden para istediğini anlattı. Aslan S. şöyle konuştu:
“Fatma sürekli olarak oğlumun cep telefonundan bize mesaj atarak para istiyor, onun adına ‘baba benim cezam var, kaçıyorum. Fatma’ya para gönderin, beni aramayın’ diyordu. Ben de ona inanarak 9 ay boyunca para ve ziynet eşyası gönderdim. Zor durumda olmamaları için mesaj sonrası telefonla oğlumu arıyordum. Ama cevap veren yoktu. Sürekli olarak beni ve ailemi kandırdı. Bu kız deli değil. Adalete güveniyorum. Oğluma kıydı. En ağır ceza ile cezalandırılsın.”
Duruşma, olayın geçtiği apartmanda oturan şahitlerin dinlenmesi için ertelendi.


ETİKETLER

haber