Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı

Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı

11 Ağustos 2019 19:49

111

Orijinal içerik alanına dev yatırımlar yapmaya devam eden Amazon, geçtiğimiz yılın kasım ayında Netflix, Apple ve HBO gibi rakiplerini geride bırakarak Yüzüklerin Efendisi dizisinin haklarını satın aldı.

211

J.R.R. Tolkien'ın unutulmaz üçlemesinin yayın hakları için 250 milyon dolar ödeyen Amazon, bugüne kadar çekilen en pahalı dizi olması beklenen Yüzüklerin Efendisi için hazırlıklara başladı. Ancak Tolkien hayranları için en büyük endişe dizinin senaryosunun Tolkien’in detaylı şekilde anlatıp yarattığı dünyadan uzaklaşmasıydı.

311

Amazon yaptığı açıklamada, dizinin Tolkien’in yarattığı İkinci Çağ’a alternatif bir tarih oluşturmayacağını duyurdu.

411

Öykü, Sauron’un Orta Dünya’yı daha iyi bir yer yapmak için çalışırken şeytani güçlerin eline düşmesini anlatacak

511

Eriador’u fetheden Sauron, Númenor’a geri döndüğünde buradaki taht ve siyasi oyunların etkisinde kalacak ve kötü kararlar alarak şeytani güçlerin işini kolaylaştıracak. Tüm bu olaylar ise Tolkien’in kitaplarında detaylı şekilde anlattığı tarihi olaylara bağlı kalacak.

611

Amazon, Tolkien’in lisansını satın alırken, Yüzüklerin Efendisi için kendi orijinal içeriğini üretebilme hakkını da satın almıştı. Bu sayede, Tolkien’in kitaplarında adı geçmeyen konular ve karakterler yaratabilme imkanına kavuşmuş oldu.

711

Tolkien hayranlarını da bu husus endişelendiriyor. Amazon’un senaryoyu ehil olmayan kişilere yazdırması halinde, Tolkien’in mirasına saygısızlık eden bir yapımın ortaya çıkmasından korkuluyor.

811

Amazon diziyi 2021 yılında yayına almak istiyor ancak şimdilik prodüksiyon çok yavaş ilerliyor. Bir yandan senaryo yazılırken bir yandan da senaryodaki karakterleri oynayacak oyuncularla anlaşmalar yapılıyor.

911

Dizinin çekimleri, animasyon süreci gibi zor bir dönemin 2020 içinde bitirilmesi gerekiyor. Dolayısıyla birinci sezonun ancak 2021’in sonuna yetişmesi veya 2022 başına sarkması da olası görülüyor.

1011

Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı

1111

Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı