The Handmaid's Tale'in yönetmenlik koltuğuna bir Türk oturdu; Deniz Gamze Ergüven'in yönettiği bölüm İMDB'den en yüksek puanı alan bölüm oldu

10 Ağustos 2019 19:53

15

Margaret Atwood’un aynı adlı, çok satan romanından uyarlanan ve ilk sezonundan itibaren Altın Küre ve Emmy dahil sayısız ödül kazanan ‘The Handmaid’s Tale’ın yayınlanan son bölümünde Fransa'da yaşayan Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven yönetmen koltuğuna oturdu.

25

Yönetmen Deniz Gamze Ergüven, Türkiye’de BluTV’de yayınlanan fenomen dizi The Handmaid’s Tale’ın üçüncü sezonunun 11. bölümünün yönetmenliğini üstlendi.

35

Ergüven imzası bulunan, The Handmaid’s Tale’ın son bölümü ‘Liars’, IMDb'de 9.6 puan alarak dizinin en yüksek puanlı bölümü olarak zirveye oturdu.

45

Joseph Fiennes, Alexis Bledel, Yvonne Strahovski, Madeline Brewer, Ann Dowd, Max Minghella, Christopher Meloni ve Elizabeth Reaser gibi yıldız isimlerin Moss’la başrolleri paylaştığı ‘The Handmaid’s Tale’; ‘Eureka,’ ‘Medium’ ve ‘ER’ gibi kült dizilerin yaratıcısı Bruce Miller’ın imzasını taşıyor.

55

İlk filmi Mustang’le Oscar’da yarışan Deniz Gamze Ergüven En İyi İlk Film, En Orijinal Senaryo kategorilerinde César ödülünü kazanmıştır.