The Cut filminin galasından kareler

04 Aralık 2014 13:11

115

Fatih Akın’ın yarın “Kesik” adıyla vizyona girecek yeni filmi “The Cut”ın galası, önceki akşam Nişantaşı City’s’de yapıldı. (İsmail Bayrak / Hürriyet)

215

1915 Olayları’nı konu alan ve sinema yazarları tarafından ‘olayları tek taraflı yansıttığı’ gerekçesiyle eleştirilen “The Cut”ın galasına birçok ünlü isim katıldı. 20 milyon dolarlık bütçesiyle dikkat çeken filmi izlemeye gelenler arasında Meltem Cumbul, Güven Kıraç, Rıza Kocaoğlu, Lale Mansur, Nejat İşler, Şevval Sam, Can Dündar ve Ara Güler de vardı.

315

Fatih Akın, filminde rol alan Kevork Malikyan, Bartu Küçükçağlayan ve Çiğdem Aksüt’le basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Akın, aldığı tepkilerle ilgili soruya “Filme gelen tepkiler fena değil. Daha doğrusu karışık. Filmi sevenler de var sevmeyenler de” yanıtını verdi.

415

New York Times’a verdiği röportajda tehditler aldığını söyleyen Akın, bu yöndeki soruları ise “Hassas bir konu. Beklediğimiz şeylerdi zaten ama ilk başlarda olan durumlardı” şeklinde yanıtladı. Röportajındaki “Sanat için ölmeye değer” sözleri içinse “Röportajın ilk sorusuydu o. Daha ısınmamıştım. Çok da önem vermemek lazım her söylenene” diye konuştu.

515

Galadan sonra Taksim’deki Cezayir adlı mekânda after party yapıldı. Hem galada hem de partide Akın’a 7 kişilik bir koruma ekibi eşlik etti.

615

Nejat İşler, gösterim sonrası filmi nasıl bulduğu sorusuna “Gerçekten çok iyi bir film, ben çok beğendim” yanıtını verdi.

715

Filmde rol alan Nursel Köse, basın toplantısında Fatih Akın’ı yanağından öperek poz verdi.

815

Fatih Akın, galaya katılan Nejat İşler için “Kendisini seviyoruz ve sayıyoruz. Çok başarılı ve yetenekli bir oyuncu. İnşallah kendisiyle gelecekte çalışırız. Ona her rol yakışır” dedi.

915

Ara Güler

1015

Can Dündar, galaya eşiyle birlikte geldi.

1115

Meltem Cumbul

1215

Rıza Kocaoğlu

1315

Serra Yılmaz

1415

Şevval Sam

1515

Sırrı Süreyya Önder