‘Ters Yüz 2’ ortalığı yıktı geçti: Kaç milyon dolar hasılat yaptı?

Geçen hafta vizyona giren “Ters Yüz 2” filmi bu yılın en iyi açılış yapan filmi oldu.

19 Haziran 2024 18:40

15

‘Ters Yüz 2’ ortalığı yıktı geçti: Kaç milyon dolar hasılat yaptı?

25

iley’nin duygu dünyasını anlatan ve geçen hafta birçok ülkede vizyona giren ‘Ters Yüz / Inside Out’ animasyonunun ikinci filmi ABD’de hafta sonu izlenme rekoru kırdı. 154.2 milyon dolarlık hasılat elde eden ‘Ters Yüz 2 / Insıde Out 2’ animasyonu 2024’ün en iyi açılış yapan filmi oldu.

35

10Haber’de yer alan habere göre, bu yılın pek çok iddialı filmi ( ‘Dune: Çöl Gezegeni Bölüm 2’, ‘Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık’, ‘Godzillan ve Kong: Yeni İmparatorluk’) bu seviyede bir açılış yapamamış, ABD’de hafta sonu hasılatı 100 milyon doları aşamamıştı.

45

‘Ters Yüz 2’ sadece ABD’de değil tüm dünyada ilgi gördü. Şu ana kadar filmin dünya hasılatı 334 milyon dolar. Şimdiden tüm dünyada bu yılın en çok izlenen beşinci filmi olan yapımın 711 milyon dolarla bu yılın en çok izlenen filmi ‘Dune: Çöl Gezegeni Bölüm 2’yi tahtından etmesi bekleniyor.

55

2015 yılında vizyona giren ‘Ters Yüz’ filmi ABD’de 356 milyon dolar, tüm dünyada ise 858 milyon dolar hasılat elde etmişti. ‘Ters Yüz 2’de Riley’nin Neşe liderliğindeki duygu dünyasına yeni duygular dahil oluyor: Kaygı, Gıpta, Bıkkınlık ve Utanç. Çünkü Riley artık bir ergen. Yeni duygular önceki duyguları bastırıp Riley’i kontrol altına almaya çalışıyor.