Pınar Eliçe, 300 bin liralık kürkünü yaktı: Onların da bir can taşıdığının farkındayım

Pınar Eliçe, hayvan kürkü kullanımını protesto etmek için 300 bin lira değerindeki kürkünü yaktı

28 Şubat 2019 09:52

15

Eliçe, "Bundan 15-20 sene önce her şeye bu kadar vakıf değildik. Bilinçsizdik. İnsanların algısını ve dikkatini çekmek için yakıp hayatımda kürke son veriyorum. Hayatımda hiç kürk giymedim desem yalan olur. Şu an 3 köpek sahibiyim. Onların nasıl bir can taşıdığının farkındayım. Bu konuyla ilgili bir şeyler yapmak istiyorum. Belki bu olay kürk giyen dostlarımızı daha bilinçlendirir” dedi.

25

Elindeki diğer kürkleri de bağış adı altında değerlendireceğini belirten Eliçe, “Daha önce hayvansever değildim. Kedi köpek gördüğüm zaman kaçardım. Son 6 yıldır benim de beslediğim, sahiplendiğim hayvanlarım var.

35

Onların da bir canı olduğunu, duyguları olduğun ve birçok insandan daha merhametli, sadık olduklarını gördükten sonra bu konuda çok vicdan azabı çektim. Eskiden üşümemek için giyiyordum.

45

Şimdi öyle montlar yapıldı ki -40 dereceye kadar giyiyorsunuz. Bugünden sonra elimdeki bütün kürkleri bir sosyal sorumluluk projesi altında değerlendirmek istiyorum. Belki elimizdeki o kürklerle 100 çocuk okutabiliriz” diye konuştu.

55

Pınar Eliçe, 300 bin liralık kürkünü yaktı: Onların da bir can taşıdığının farkındayım