Milli vücut geliştirme sporcuları Dubai'de

06 Kasım 2019 11:32

15

Milli vücut geliştirme sporcuları Dubai'de

25

Türkiye vücut geliştirme ve bilek güreşi federasyonu tarafından 4-8 Eylül tarihlerinde düzenlenen seçmelerde dereceye giren yarışmacılar ülkemizi temsilen Dubai Birleşik Arap Emirliklerinde yarışacak.

35

Eylül ayında Türkiye Vücut Geliştirme ve Bilek Güreşi Federasyonu tarafından düzenlenen Dünya Şampiyonası Milli Takım seçmelerinde 30 sporcu milli formayı giymeye hak kazandı.

45

30 milli sporcu ve 8 yönetici, Türkiye’yi temsil edecekleri yarışma için dün gece yola çıktı. Sporcular atletik fizik dalında yarışacaklar ve 4 zorunlu poz sonunda değerlendirilerek ödül alacaklar.

55

Yarışma için çok çalıştıklarını belirten milli sporcularımızdan Kaan Özege, "Çalışmalarımızın karşılığını Dubai’de bayrağımızı dalgalandırarak, İstiklal Marşımızı okutarak noktalamak istiyoruz. Heyecanlıyız ve bir o kadar da gururluyuz. Şahsım olarak hem Türkiye’yi hem de doğduğum büyüdüğüm memleketim İzmir -Menemen’i temsil edecek olmaktan da ayrıca gurur duyuyorum" dedi. Sporcular 8 Kasım tarihinde podyuma çıkarak ülkemizi temsil edecek ve 10 Kasım tarihinde yurda dönecekler.