Leonardo Dicaprio'dan Tom Cruise'a; hayat kurtaran ünlüler

Bazı ünlüler gerçek hayatın tam içinde, başka insanların hayatlarına dokundular. Hatta bazıları onları, ölümden kurtardı. İşte, Hollywood'un gerçekteki kahramanları:

06 Ağustos 2022 08:47

17

LEONARDO DICAPRIO’DAN TOM CRUISE’A; HAYAT KURTARAN ÜNLÜLER | BIÇAKLI BİR KAVGANIN ORTASINA GİRDİ | Dev Patel. rol aldığı Slumdog Millionaire (Milyoner) başta olmak üzere Lion ve Yeşil Şövalye gibi filmlerle tanınan Patel, önceki gün bir çiftin bıçaklı kavgasında onların arasına girdi ve bıçaklama olayının daha trajik bir hâle dönüşmesini engelledi. Patel, Avustralya'da bir benzin istasyonunda bir çiftin tartışmasına tanık oldu. Taraflardan kadın olan, adamı göğsünden bıçakladı. Dev Patel ise araya girip olayın daha da büyümesini engelledi. Polis ve ilkyardım ekibi gelene kadar da yaralanan adamın yanından ayrılmadı. 32 yaşındaki Patel'in araya girmesiyle olay daha fazla büyümedi. Hayati tehlikesi olmayan adam hastaneye kaldırıldı, kadın ise gözaltına alındı. | Kaynak: Ntv

27

ALEVLER İÇİNDEKİ YATTAN BEŞ KİŞİYİ KURTARDI | Tom Curise o dönemde evli olduğu Nicole Kidman ile İtalya'nın Capri adasında tatil yapıyordu. O sırada yangın çıkan bir yatta mahsur kalan beş kişi Cruise'un girişimiyle alevlerden kurtarıldı. Cruise'un sözcüsü daha sonra People dergisine verdiği demeçte aktörün "her iyi insanın yapacağı bir şeyi yaptığını" söyledi. Tom Cruise'un yaptığı tek iyilik bu da değil. Aynı yıl, tanımadığı bir kadına bir araba çarptığına tanık oldu. Hemen yardım ekiplerini aradı ve kadını hastaneye kadar takip etti. Bacağı ve kaburgası kırılan kadının sigortası olmadığını öğrenince de tedavi masraflarını da kendi cebinden ödedi.

37

ÜNLÜ İŞ İNSANININ ANNESİNİ YANGINDAN KURTARDI | Oyuncu Kate Winslet, dünyanın en zengin iş insanlarından biri olan Richard Branson'ın yakın arkadaşlarından biri. 2011 yılında Branson'ın sahibi olduğu özel adadaki tatil evine davetliydi. Kendisiyle birlikte 20 kişi daha o malikanede bulunuyordu. Sabaha karşı saat 04:00 gibi evde bir yangın çıktı. Herkes kendini dışarı atıp canını kurtardı. Fakat onlar kadar hızlı hareket edemeyen bir kişi vardı; Richard Branson'ın o sırada 90 yaşında olan annesi. Kate Winslet, yaşlı kadını kollarına aldı ve hızlı bir şekilde alevlerin arasından kurtardı. Branson daha sonra olayı anlatırken annesinin yürüyebildiğini, ama alevlerden kurtulmasına yetecek kadar hızlı hareket edemediğini söyledi. Kate Winslet'ın annesini kucaklayıp olabildiğince hızlı bir şekilde evden çıkardığını anlattı. Branson'ın anlattığına göre Kate Winslet o anlar hakkında daha sonra şöyle konuştu: Yönetmenin 'kestik' demesini beklediğimiz bir Film seti gibiydi. Ama böyle bir şey olmadı.

47

SEVGİLİSİYLE BİRLİKTE SULARA DALDI | Leonardo DiCaprio, 2020'de sevgilisi Camilla Morrone ile birlikte ünlülerin gözde tatil beldesi St. Barts adasında yılın yorgunluğunu atıyordu. O sırada bir yolcu gemisinden düşen bir adamın arandığını duydu. Hem kendisi; hem de sevgilisi Morrone, arama ekiplerine katılıp denize atladılar. Onlara başka bazı gemi yolcuları da katıldı. Sonuç olarak 11 saat boyunca açık denizde kalan adam bulundu ve güvenli bir alana getirilip tedavi altına alındı.

57

TERS AKINTIYA  KAPILAN GENÇ KADINI KURTARDI | Rol aldığı The Office adlı yapımla tanınan John Krasinski de bir genç kadını çok güçlü bir akıntıya kapılıp boğulmaktan kurtardı. 2018'de Costa Rica'da yaşadığı sırada ünlü Manuel Antonio Ulusal Parkı'nda bulunan plajda meydana gelen bu olayı sonradan şöyle anlattı Krasinski: " Ben orada yüzüyordum. Bir Costa Rica'lı genç kadın ile bir adam da hemen yanımda yüzüyorlardı. Birkaç saniyeliğine suya daldım. Çıktığım zaman yanımda yüzen adamın çığlıklar attığını duydum. Gerçekten de genç kadın, sadece üç saniye içinde kilometrelerde sürüklenmişti. Bana yardım edecek kimse de yoktu. Hemen kadını kurtarmaya çalıştım." Krasinki sonuç olarak kadını kurtardı fakat o anlarda kendisinin de ters akıntıya kapılıp hayatının sonuna geldiği düşüncesinin aklından geçtiğini sözlerine ekledi. Sonuçta olay yerine gelen sörfçülerin de yardımıyla genç kadın kurtarıldı.

67

DAĞ’DA MAHSUR KALAN KADINI KURTARDI | Hollywood'un emektarlarından Harrison Ford da 2000 yılında ünlü Masa Dağı'nda zor durumda kalan bir genç kadını helikopteriyle kurtarmıştı. 31 Temmuz 2000'de o dönemde 20 yaşında olan Sarah George ve arkadaşları, Wyoming'deki Masa Dağı'nda doğa yürüyüşüne çıktılar. George, yorgunluk, yükseklik ve susuzluk yüzünden adım atamaz hale geldi. Arkadaşları onu dağda güvenli bir bölgeye götürüp yardım çağırdı. İşte o anda hiç beklemedikleri bir yardım geldi. Onlara yardım elini uzatan kişi Harrison Ford oldu. Helikopteriyle yardıma koşan Ford, hastalanan genç kadını da arkadaşını da dağdan kurtardı. Sarah George, kendisine yardım eden adamı o anda tanımadığını söyledi. Kendine ait birkaç tane uçağı olan ve hepsini kendisi kullanan Harrison Ford, o dönemde uçuş becerilerini geliştirmek için helikopteriyle bu tür çalışmalara katılıyordu. Bu şekilde bu tür durumlarda kiralanan özel pilot masraflarından da tasarruf ediliyordu.

77

SÜRÜCÜYÜ SIKIŞTIĞI YERDEN KURTARDI | Jamie Foxx da benzerine aksiyon filmlerinde rastlanabilecek bir kurtarma faaliyetine girişti. 2016 yılında aktörün Los Angeles'taki evinin yakınlarında bir Trafik kazası meydana geldi. Bir sürücü drenaj kanalına çarptı ve araç birkaç kez takla attıktan sonra durdu. Olayı fark eden Jamie Foxx, olay yerine koştu. Aracın içine sıkışan sürücüyü bulunduğu yerden çıkardı. Burada hayati konu Foxx'un kazazedeyi araç alevler içinde kalmadan çok kısa bir süre önce kurtarmasıydı. | Kaynak: Ntv