İstanbul'da haftanın ilk gününde toplu ulaşımda yoğunluk yaşandı; "Korona olmaktan korkuyorum ama işe gitmek zorundayım"

İstanbul'da haftanın ilk iş gününde toplu taşıma araçlarında ve duraklarında yoğunluk yaşandı. Sabah işe gidiş saatinde yaşanan yoğunluk nedeniyle sosyal mesafe kuralına uyulmadığını söyleyen Suat Şaklak, "Korona olmaktan korkuyorum ama işe gitmek zorundayım" dedi.

24 Mayıs 2021 11:40

110

İstanbul'da haftanın ilk iş gününde toplu ulaşım araçlarında yoğunluk yaşandı.

210

Cevizlibağ yoğunluğun yaşandığı yerlerden biriydi.

310

Toplu ulaşım araçlarından inenlerin, üst geçit ve turnikelerde sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü.

410

Cevizlibağ'da metrobüsten inen Murat Danacihan, "Cevizlibağ tıklım tıklım, metro zamanında gelmiyor. İnsanların haline bakın. Burası her gün böyle. Bu şartlar altında virüsü yenemeyiz. Her gün bir sürü insanlar ölüyor" dedi.

510

İşe gitmek için metrobüs kullanan vatandaşlardan Suat Şaklak, "Sosyal mesafe kuralına uymamız mümkün olmuyor. Çünkü sırt sırta üst üste gidiyoruz. Mesai saatlerinde çok daha yoğun oluyor. Çok zorlanıyoruz. Toplu ulaşımlara belli sayıda kişi alınmalı. Yoksa bu şekilde olmaz. Başka çarem yok toplu taşıma araçlarını kullanmak zorundayım. Korona olmaktan korkuyorum ama işe gitmek zorundayım" diye konuştu.

610

Yasemin Yıldız ise "Sosyal mesafe kuralına çok fazla uyamıyoruz. Aynı zamanda seferler de azaltılmış. Ben elimden geldiğince maskeye dikkat ediyorum. Ama başka bir tedbir alamıyorum" ifadelerini kullandı.

710

"Korona olmaktan korkuyorum ama işe gitmek zorundayım"

810

"Korona olmaktan korkuyorum ama işe gitmek zorundayım"

910

"Korona olmaktan korkuyorum ama işe gitmek zorundayım"

1010

"Korona olmaktan korkuyorum ama işe gitmek zorundayım"