Dünya Şampiyonası'nda korku dolu anlar; performans sırasında bayılan ABD'li yüzücü Anita Alvarez ölümden döndü

Macaristan'daki su sporları şampiyonasında ABD'yi temsil eden Anita Alvarez gösterisi sırasında bir anda bayıldı. Havuzun dibine doğru batan genç kadını kurtarmak için antrenörü suya atladı. Hastaneye kaldırılan kadının durumunun iyi olduğu belirtildi.

23 Haziran 2022 09:39

116

DÜNYA ŞAMPİYONASI'NDA KORKU DOLU ANLAR; PERFORMANS SIRASINDA BAYILAN ABD'Lİ YÜZÜCÜ ANITA ALVAREZ ÖLÜMDEN DÖNDÜ | ABD'li yüzücü Anita Alvarez, 2022 FINA Dünya Şampiyonası sırasında havuzda bayıldı.

216

Alvarez'i kurtarmak için atlayan teknik direktör Andrea Fuentes, yüzücünün sağlık durumunun şu anda "çok iyi" olduğunu söyledi.

316

Çarşamba günü 2022 FINA Dünya Şampiyonasında ABD Takımı yüzücüsü Anita Alvarez solo serbest final sırasında bayılırken korkunç bir an yaşandı. Alvarez, antrenörü Andrea Fuentes'in onu kurtarmak için suya atlamasından önce havuzun dibine battı.

416

Fuentes, İspanyol spor gazetesi MARCA'ya yaptığı açıklamada, "Büyük bir korkuydu. Cankurtaranlar yapmadığı için atlamak zorunda kaldım. Korktum çünkü nefes almadığını gördüm ama şimdi durumu çok iyi" dedi.

516

Sağlık ekipleri havuzdan çıkartılan Alvarez'e müdahele etti. Yüzücünün durumunun iyi göründüğü belirtildi. Korku dolu anlarda Anita Alvarez'in takım arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.

616

Alvarez'in antrenörü genç kadının yarın yapılacak solo müsabakalara katılmak için bugün dinleneceğini söyledi. Öte yandan Alvarez, bayılmasının nedenini bulmak için önümüzdeki birkaç gün içinde testlerden geçecek.

716

25 yaşındaki Alvarez, Dünya Şampiyonasına üçüncü yolculuğunda madalya için yarışıyordu. Podyumu göremedi ve yarışmayı yedinci bitirdi. Japon yüzücü Yukiko Inui altın, Marta Fiedina Ukrayna gümüş, Evangelia Platanioti Yunanistan bronz madalya kazandı.

816

DAHA ÖNCE DE BAYILDI Alvarez'in daha önce de bayıldığı öğrenildi. Kadın yüzücü geçen yıl Barselona'daki Olimpiyat elemelerinde sanatsal yüzme rutinini yaparken bayıldı.

916

Bu olaydan sonra annesi WIVB'ye kızının daha önce bayıldığını ancak bir yarışma sırasında görmediğini söyledi.

1016

1116

1216

1316

1416

1516

1616