Dünya çapında Onur Yürüyüşü'nden görüntüler

01 Temmuz 2019 13:50

19

Dünya çapında Onur Yürüyüşü'nden görüntüler | Suratı boyalı ve renkli kostümlü insanlar, bayraklar sallayarak ve çeşitli sloganlar içeren pankartlar taşıyarak Milano’nun sokaklarında Onur Yürüyüşü için ritim tuttu.

29

Kuzey Makedonya’da gerçekleşen “Skopje Pride” adlı yürüyüşte katılımcılar el ele tutuşarak eylem yaptı. Bu Onur Yürüyüşü, muhafazakâr Balkan ülkesi için bir ilk oldu.

39

Meksika şehrinde gerçekleşen Onur Yürüyüşü’ne binlerce insan katıldı. Gökkuşağı renklerini taşıyan bayrakların ve şemsiyelerin altında yürüyen insanlar, renkli görüntülere yol açtı.

49

Singapur’da “Pembe Nokta” adlı protestoda bir araya gelen insanlar, aynı cinsiyetteki bireylerin evlenmesini yasaklayan yasanın değişmesi talebinde bulundu. ABD gazetesi New York Times’ta yer alan habere göre; her yıl gerçekleşen ve toplumdaki eşcinsel, lezbiyen, biseksüel ve trans bireylerin kabul edilmesi için çağrıda bulunan eylem, Singapur için Onur Yürüyüşü’ne en yakın gösteri.

59

Peru’da gerçekleşen yürüyüş, sevimli görüntülere neden oldu.

69

Ekvador’daki katılımcılar, Onur Yürüyüşü ile aynı ayda kabul edilmiş olan eşcinsel evliliği yasasını da kutladı. Bu kararla beraber Ekvador, Amerika’da eşcinsel evliliği en geç kabul eden ülke oldu.

79

Cumartesi günü Lizbon’da gerçekleşen Onur Yürüyüşü’nde insanlar, bir seri balonun altında gökkuşağı renklerinden oluşan bayraklar ve yazılı pankartlar taşıdı.

89

Avrupa’yı vuran yüksek sıcaklıktaki hava akımına rağmen binlerce LGBT destekçisi, Paris sokaklarında LGBT bayrakları sallayarak ve kamyonetlerin üstünde dans ederek kutlama yaptı.

99

Türkiye’de yetkililer tarafından beşinci kez yasaklanan Onur Yürüyüşü’ne, pazar günü gerçekleşti ve yürüyüşe yüzlerce aktivist katıldı. İstanbul sokaklarında yer alan eylemde polis tarafından biber gazı sıkılması ve plastik mermi atılması üzerine, kalabalık dağıldı.