Çocukların tutkala bulayarak ölüme sürüklediği zavallı köpek

15 Kasım 2016 00:37

19

İstanbul’da yaşayan birkaç çocuk kendilerine eğlence olarak yavru bir köpeği hedef aldılar. Ve zavallı Pascal’ı tutkal ve çamura bulayıp yavaş bir ölüme terk ettiler.

29

Tutkal tamamen sertleşip Pascal’ı bir heykele çevirmeden önce, onu merhametli birileri buldu.

39

Pascal’ın üzerindeki tutkal hızla kuruyup sertleşiyordu ki, onu acilen veterinere getirdiler. Tüyleri katılaşmış ve çamura bulanmıştı. Neredeyse hiç hareket edemiyor, nefes almakta zorlanıyordu, kulağı tamamen kapanmıştı.

49

Acıdan inleyen zavallı yavru köpeğin kurtarıcıları, onu nazikçe karton bir kutuya koyarak getirdiler.

59

“Görüntüsü yüreğimizi burktu ve Pascal’ı o halde yalnız bırakamazdık. Tamamen iyileşene kadar onun için her şeyi yapacağız.”

69

Tutkal o kadar derine yapışmıştı ki tüm derisi görünecek şekilde tüyleri kesilmek zorunda kaldı. Tutkaldaki kimyasal maddeler derisine zarar vermişti, iyileşmesi için Pascal’a özel banyolar yaptırıldı.

79

Acısını dindirmek için ilaçlar ve antibiyotikler verildi. Ama insanlara tekrar güvenmesi için zaman gerekiyor… Neyse ki, savaştığı enfeksiyonlar ve zayıflığına rağmen küçük köpek şu anda daha sağlıklı durumda.

89

Onu iyileştiren veterinerler: “Pascal o korkunç kimyasaldan temizlendi ama yüreğinde büyük bir yara hala duruyor. Güvensizliği gözlerinden ve duruşundan okunuyor.”

99

Kaynak: Listelist