Oyuncu Aytaç Arman son yolculuğuna uğurlandı

28 Şubat 2019 18:21

110

İstanbul'da kanser tedavisi gördüğü hastanede önceki gün 70 yaşında hayatını kaybeden ünlü oyuncu Aytaç Arman memleketi Adana’da son yolculuğuna uğurlandı.

210

26 Şubat’ta hayatını kaybeden ünlü oyuncu Aytaç Arman için Adana Büyükşehir Belediyesi önünde tören düzenlendi. Törene CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Müzeyyen Şevkin, Burhanettin Bulut, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Adana İl Başkanı Şahin Yeter, Adana Barosu Başkanı Veli Küçük, Arman’ın eski eşi Radife Baltaoğlu, oğlu Erdem İnce, oyuncu Nur Sürer ile Menderes Samancılar ve vatandaşlar katıldı.

310

Aytaç Arman’ın tabutuna, yakınları karanfil bıraktı.

410

Arman’ın arkadaşları, tabutuna ve fotoğrafına sarılarak ağladı.

510

Aytaç Arman son yolculuğuna uğurlandı

610

Törende konuşan oyuncu Menderes Samancılar, Aytaç Arman’ın hiçbir zaman sevenlerinden ayrılmak istemediğine değinerek, "Söyleyecek çok şey var ama hepimizin başı sağolsun” dedi.

710

Oyuncu Nur Sürer ise, Aytaç Arman’la birlikte Adana’daki film festivallerine çok defa geldiklerini hatırlatarak, "Ama en kıymetlimiz, Aytaç’ımızı böyle getireceğimizi gerçekten bilemedik" diye konuştu. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, Arman’ın Türk sanatının önemli bir değeri olduğuna vurgu yaparak, "Adanamız’ın ayrılmaz bir parçasıydı. ‘Aytaç ağabey’ dediğim değerli bir dostumdu. Sağlık şartlarından dolayı 2 film festivalimize katılamadı ama gönlü hep Adana’daydı. Adana halkı onun adını muhakkak ki yaşatacaktır" diye konuştu.

810

Arman’ın oğlu Erdem İnce ise "Benim babam, tüm hayatında bir yer tutmuş veya onu seven herkesin onun öğretilerine ve onun hayat tarzına ve onun sevgisine layık bir şekilde onu anladığı sürece benim babam hala yaşıyor" dedi.

910

Arman'ın naaşı, Büyükşehir Belediyesi önündeki törenin ardından Kabasakal Mezarlığı'na götürüldü. Buradaki törene, Arman'ın eşi Radife Baltaoğlu ve oğlu Erdem İnce ile yakınları, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, MHP'den yeniden aday gösterilen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bazı milletvekilleri ve Arman'ın bazı sanatçı dostları ile vatandaşlar katıldı.

1010

Kılınan cenaze namazının ardından Bakan Selçuk, Arman'ın oğlu Erdem İnce ve yakınlarıyla oyuncunun tabutuna omuz verdi. Aytaç Arman'ın cenazesi Kabasakal Mezarlığı'nda toprağa verildi.