AREA Araştırma'dan yeni anket: "Erdoğan'ın CHP’yi ziyaretini ve normalleşme söylemlerini nasıl karşılıyorsunuz?"

AREA Araştırma'nın 26 ilde yaptığı “Türkiye Siyasi Durum Araştırması - TEMMUZ 2024” anketinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özel görüşmesi soruldu. Peki, kamuoyu Özel-Erdoğan görüşmesi nasıl değerlendiriyor?

10 Temmuz 2024 09:54

16

AREA Araştırma'dan yeni anket: "Erdoğan'ın CHP’yi ziyaretini ve normalleşme söylemlerini nasıl karşılıyorsunuz?"

26

AREA Araştırma, yaptığı ankette katılımcıya ''Cumhurbaşkanı R. Tayyip ERDOĞAN’ın CHP’yi ziyaretini ve normalleşme söylemlerini nasıl karşılıyorsunuz?'' sorusunu yöneltti.

36

Erdoğan'ın CHP’yi ziyaretini ve normalleşme söylemlerini olumlu karşılayanların oranı %54,0, olumsuz karşılayanların oranı %35,6 iken fikir belirtmeyenlerin oranı %10,4 oldu.

46

Ankette katılımcılara sorulan diğer bir soru da ''CHP, AK Parti’yle yürüttüğü görüşmelerde sizce nasıl bir yol izlemelidir?'' oldu.

56

CHP’nin AKP ile görüşmeye devam etmesi gerektiğini belirtenlerin oranı %59,2, AKP ile görüşmemesi gerektiğini belirtenlerin oranı %27,7 iken fikir belirtmeyenlerin oranı %13,1 oldu.

66

Araştırma, 4- 7 Temmuz 2024 tarihleri arasında NUTS2 bölgeleme sistemine göre 26 ilde (İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, İzmir, Manisa, Aydın, Bursa, Kocaeli, Ankara, Konya, Antalya, Adana, Hatay, Kayseri, Kırıkkale, Kastamonu, Samsun, Zonguldak, Trabzon, Erzurum, Ağrı, Malatya, Van, Gaziantep, Diyarbakır ve Mardin) kır-kent ayrımı gözetilerek 87 ilçede 18 yaş ve üzeri toplam 2.056 kişi ile CATI (Bilgisayar destekli telefonla görüşme) yöntemiyle gerçekleştirildi.