24. Altın Objektif Ödülleri sahiplerini buldu

07 Kasım 2019 14:46

131

Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) Altın Objektif Ödülleri, önceki akşam CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul’da sahiplerini buldu.

231

Arabesk fantezi dalında ‘yılın kadın yorumcusu’ seçilen Ebru Yaşar, “MGD en kıymetli ödül törenlerimizden. Bu ödülü bana layık gören herkese teşekkür ediyorum” dedi.

331

‘Yılın erkek yorumcusu’ ödülü Mustafa Sandal’ın oldu. Ünlü şarkıcıya ödülünü Barış Kocaoğlu takdim etti.

431

Sıla törende ‘yılın kadın yorumcusu’ ödülünü aldı.

531

“Organize İşler: Sazan Sarmalı” törende 4 ödül kazandı: ‘Yılın sinema filmi’, ‘yılın sinema yönetmeni’ (Yılmaz Erdoğan), ‘yılın kadın sinema oyuncusu’ (Bensu Soral) ve ‘yılın erkek sinema oyuncusu’ (Kıvanç Tatlıtuğ).

631

‘Yılın müzikali’ ödülü “Alice”in oldu. Oyuncular Serenay Sarıkaya, Şükrü Özyıldız ve Merve Dizdar, sahneye müzikalin yaratıcı yapımcısı Ayşe Barım’la beraber çıktı. Ekibe ödülü Gonca Karakaş verdi.

731

‘Yılın romantik komedi dizisi’ ödülünü “Her Yerde Sen” kucakladı. Başrol oyuncuları Furkan Andıç ve Aybüke Pusat, ödülü dizinin yapımcılarıyla birlikte aldı.

831

“Fikret Şeneş Şarkıları-Kimler Geldi Kimler Geçti”, ‘yılın en iyi proje albümü’ seçildi. Gökhan Kimsesizcan ödülü müzik yapımcıları Samsun Demir ve Murat Yıldırım ile albümde şarkıları bulunan Buray ve Mustafa Ceceli’ye takdim etti. Murat Yıldırım yaptığı konuşmada “Bizim için en büyük ödül bu albümü yapmaktı. Bu ödülü albümde emeği geçen herkes adına alıyoruz” dedi.

931

Buray, albüme adını veren “Kimler Geldi Kimler Geçti” şarkısını Mustafa Ceceli’nin piyanosu eşliğinde seslendirdi.

1031

Gecenin sunuculuğunu Doğa Rutkay ile Hakan Bilgin yaptı. Rutkay, “MGD’nin bu özel gecesinde en güvendiğim sıkı dostum Hakan Bilgin’le olmak şahane” dedi.

1131

‘Yılın drama dizisi’ ödülü, “Mucize Doktor”un oldu.

1231

‘Türkiye’nin sanat elçisi’ seçilen Karsu, piyanosu eşliğinde şarkılar seslendirdi.

1331

Merve Özbey’in “Yaramızda Kalsın”ı, ‘yılın şarkısı’ seçildi. Özbey ödülünü alırken, şarkının geçen yıl yaşamını yitiren bestecisi Onur Can Özcan’ı andı: “Bu şarkı elime geldiğinde Onur Can hayattaydı. Ömrüm yettiği sürece hatırasını yaşatmaya devam edeceğim.”

1431

‘Yılın en iyi proje albümü’ kategorisinde “Usta Çırak” albümüyle Cengiz Kurtoğlu ve Hakan Altun ödül aldı.

1531

Saçlarını koyu renge boyatan Banu Zorlu, yeni imajıyla ilk kez ödül töreninde objektiflerin karşısına geçti.

1631

“Burada Laf Çok” programıyla ‘yılın erkek program sunucusu’ seçilen Mesut Yar, ödülünü Mahmut Ali Özyön’ün elinden aldı.

1731

Gecenin konukları arasında Zeynep Mansur da vardı.

1831

‘Yılın en iyi çıkış yapan yorumcusu’ ödülüne Nihan Akın layık görüldü.

1931

Simge Fıstıkoğlu, “Bana Söz Ver” programıyla ‘yılın haber-tartışma programı kadın sunucusu’ ödülünü aldı.

2031

Hem ‘yılın rap şarkıcısı’ seçilen hem de “Tamam Tamam” ile ‘yılın rap şarkısı’ ödülünü alan Summer Cem, sahne performansıyla geceye renk kattı.

2131

‘Yılın eğlence programı’ ödülü “Güldür Güldür”ün oldu.

2231

‘Yılın haber spikeri’ seçilen Ece Üner’e ödülünü Barış Kocaoğlu takdim etti.

2331

Kerem Alışık hem ‘yılın erkek tiyatro oyuncusu’ hem de ‘yılın erkek dizi oyuncusu’ kategorilerinde ödüle layık görüldü. Hilal Altınbilek ve Uğur Güneş de ‘yılın dizi oyuncuları’ seçildi.

2431

“Hercai” dizisindeki rolüyle ‘yılın drama dizisi erkek oyuncusu’ seçilen Akın Akınözü, “Çok heyecanlıyım. Buranın çok değişik bir ağırlığı varmış” dedi.

2531

MGD Jüri Özel Ödülü Polat Yağcı'nın oldu.

2631

Funda Eryiğit, “Fotoğraf 51” oyunundaki performansıyla ‘yılın kadın tiyatro oyuncusu’ seçildi.

2731

Yılın erkek haber spikeri ödülü Salih Nayman’a verildi.

2831

Bu yılki ‘basın meslek onur ödülleri’ Atılay Kandemir, Salih Keçeci, Suat Ekiz, Gökhan Kimsesizcan, Aydın Hamza ve Mahmut Ali Özyön’e verildi.

2931

‘Yılın en iyi proje albümü’ ödülü “Fikret Şeneş Şarkıları-Kimler Geldi Kimler Geçti” albümüne verildi. Gökhan Kimsesizcan ödülü Samsun Demir, Buray, Murat Yıldırım ve Mustafa Ceceli’ye takdim edildi.

3031

Hazar Ergüçlü, “Hakan: Muhafız” dizisindeki rolüyle ‘en iyi dijital platform dizisi kadın oyuncu’ kategorisinde ödül aldı.

3131

“Bir Zamanlar Çukurova” dizisindeki rolüyle ‘en iyi kadın dizi oyuncusu’ seçilen Vahide Perçin’in ödülünü, rol arkadaşı Melike İpek Yalova aldı. Perçin’in gönderdiği notu okuyan Yalova’ya ödülü Doku Tıp Merkezi kurucusu Melda Aygın takdim etti.