İşte 24 Haziran seçimlerine ilişkin bütün haberler

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin birlikte yapıldığı 24 Haziran seçimleri, yüzde 90'a yaklaşan rekor bir katılımla yapıldı. Türkiye'de Cumhuriyet'in kuruluşundan itibaren yürürlükte olan parlamenter rejimi yürürlükten kaldıran 16 Nisan 2017'deki anayasa değişikliği referandumunun sonuçlarını yürürlüğe sokan 24 Haziran seçimlerinde AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk turda aranan yüzde 50 barajını aşarak ikinci kez Cumhurbaşkanı seçildi. Resmi olmayan kesin sonuçlara göre, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Tayyip Erdoğan yüzde 52,39, Muharrem İnce yüzde 30,80, kampanyasını tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi'nden sürdüren Selahattin Demirtaş yüzde 8,29, Meral Akşener yüzde 7,43, Temel Karamollaoğlu yüzde 0,90, Doğu Perinçek 0,20 oranında oy aldı.

Paylaş:
Sırala
Filtrele
26 Haziran 2018 20:26

AKP'li İl Başkanı: Ya Ak Parti'ye oy versinler ya defolup gitsinler

AKP'li İl Başkanı: Ya Ak Parti'ye oy versinler ya defolup gitsinler

"Bizim bu insanlara ihtiyacımız yok"

26 Haziran 2018 18:39

Bahçeli'den seçim değerlendirmesi: Tuzak bozulmuş, komplo püskürtülmüştür

Bahçeli'den seçim değerlendirmesi: Tuzak bozulmuş, komplo püskürtülmüştür

"MHP 24 Haziran seçimlerinden tarihi bir başarıyla ve alının akıyla çıkmıştır"

26 Haziran 2018 17:54

AKP itiraz etti; Bartın'da geçersiz oylar yeniden sayılacak

AKP itiraz etti; Bartın'da geçersiz oylar yeniden sayılacak

Bartın'da kesin olmayan sonuçlara göre, AKP'den Yılmaz Tunç, CHP'den Aysu Bankoğlu milletvekili seçildi, AKP itiraz etti

26 Haziran 2018 15:44

2015'te yurtdışı oylarıyla kaybetmişti, bu sefer kazanan o oldu

2015'te yurtdışı oylarıyla kaybetmişti, bu sefer kazanan o oldu

"Geçen dönem yurt dışı oyları bizi milletvekilliğinden etmişti, bu dönem yurt dışı oyları bizi milletvekili yaptı"

26 Haziran 2018 15:28

AKP MYK ve MKYK cuma günü toplanacak

AKP MYK ve MKYK cuma günü toplanacak

Toplantılar, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek

26 Haziran 2018 12:27

CHP'li vekil: "41 yıl sonra Elazığ'dan milletvekili seçildim, genel merkezden bir kişi beni kutlamadı"

CHP'li vekil: "41 yıl sonra Elazığ'dan milletvekili seçildim, genel merkezden bir kişi beni kutlamadı"

''Koltuk adamlarına değil dava adamlarına ihtiyacımız var''

26 Haziran 2018 11:43

“Erdoğan'ı tebrik etmiyorum” diyen ABD'li temsilciye Cumhurbaşkanlığı'ndan yanıt: Çeneni kapat!

“Erdoğan'ı tebrik etmiyorum” diyen ABD'li temsilciye Cumhurbaşkanlığı'ndan yanıt: Çeneni kapat!

ABD kongre üyesi Adam Schiff 24 Haziran seçimleriyle ilgili yorumda bulunmuştu

26 Haziran 2018 11:07

İnce'den "Zeki Müren"li paylaşım: Bu böyle yarım kalmayacak

İnce'den "Zeki Müren"li paylaşım: Bu böyle yarım kalmayacak

Muharrem İnce, oy pusulalarının açılmasından saatler sonra basın açıklaması yapmıştı

26 Haziran 2018 09:31

Yunanistan Başbakanı Çipras'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik

Yunanistan Başbakanı Çipras'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik

İki lider, Türkiye-Yunanistan ilişkilerini önümüzdeki süreçte güçlendirme kararlılıklarını teyit ettiler

26 Haziran 2018 09:24

HDP'nin İstanbul oyları nasıl arttı?

HDP'nin İstanbul oyları nasıl arttı?

''Bilinçli kitle HDP'nin Meclis'e girmemesinin yaratacağı sonuçların ağırlığını gördü''