REKLAMI GİZLE

Yeniçağ yazarları 'FETÖ'den gözaltında

Yavuz Selim Demirağ, "İmamların Öcü" adlı kitabıyla biliniyor

- A +

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan FETÖ soruşturma kapsamında, Yeniçağ gazetesinden 3 yazar gözaltına alındı. Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ da gözaltına alınanlar arasında olduğu belirtildi.

Polis, Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ’ın Ankara’daki evinde sabahın erken saatlerinde arama gerçekleştirdi. Demirağ'ın evindeki bazı evraklara ve gazetecinin bilgisayarına el konuldu. 

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 'FETÖ' soruşturması kapsamında Yeniçağ Gazetesi yazarları Servet Avcı, Adnan İslamoğulları ve Yavuz Selim Demirağ gözaltına alındılar. Gazetecilerin, 'FETÖ' soruşturması kapsamında sorgulanacakları öğrenildi.

Odatv’nin haberine göre, gazeteci Demirağ ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi (KOM) polisinin yürüttüğü operasyonda,

Yavuz Selim Demirağ, "İmamların Öcü" adlı kitabıyla biliniyor.

 

Spor salonuna götürüldüler

 

Yeniçağ'ın haberine göre, evlerindeki bilgisayarlara el konulan yazarlarımızın, Başkent Spor Salonu’na götürüldükleri öğrenildi. 

 

Yeni gözaltılar

 

Sabah saatlerinde gazetemiz yazarlarının gözaltına alınmasıyla başlayan operasyonlara yeni isimler eklendi. Milliyetçi camianın yakından tanıdığı Rubil Gökdemir, eski milletvekili Turan Yaldır, Alper Aksoy gibi isimlerin de gözaltına alındığı öğrenildi.

 

Apuhan ve Çoralık'a gözaltı

 

MHP 26. Dönem İstanbul Milletvekili Adayı Şevket Apuhan ve sosyal medya fenomenlerinden Kerim Çoraklık'ın da gözaltına alındığı haberi geldi.

 

Avukatlar yazarlarımız ulaşamıyor

 

OHAL kapsamında avukatların, gözaltına alınan yazarlarla görüştürülmesine izin verilmediği belirtildi. Sadece baronun atadığı avukatların yazarlarımızla görüşeceği öğenildi. 

Savcıya ifade verilmesinden sonra serbest bırakılmaları beklenen yazarların ne zaman ifadeye alınacağı da belirsizliğini koruyor.

Hakaret gibi gözaltı gerekçesi

MHP lideri Devlet Bahçeli'ye muhalifliğiyle bilinen Rubil Gökdemir'in kızı Elif Gökdemir sosyal medyadan yaptığı açıklamada "FETÖ' kapsamında bir partiye sızma girişimi" suçlamasıyla babasının gözaltına alındığını yazdı.