REKLAMI GİZLE

Yeni yıla girmeden nasıl bir yılbaşı hediyesi seçmelisiniz?

Yılbaşı dendiği zaman sizin aklınıza ne geliyor?

- A +

ADVERTORIAL |

Yılbaşı ruhu şimdiden her yeri sardı. Kahvecilerde kırmızı kupalar, mağazalarda kırmızı, yeşil, gol renkli dekorasyonlar, kadın dergilerinde yılbaşı kombinleri, yılbaşı hediyesi fikirleri ve dahası... Havaların da en nihayetinde soğumasıyla, renk oyunlarıyla, kar taneli temalarla biz de girdik yılbaşı havasına. Çünkü sanki 1 Ocak 2018 tarihine uyandığımız gün sadece bir tatil gününe uyanmış olmayacağız, aynı zamanda hayallerimize, umutlarımıza ve hayatımıza yeniden başlayacakmışız gibi. İşte bu umut bizi yılbaşı havasına sokmak konusunda kırmızı dekorasyonlardan, kar taneli temalardan çok daha etkili.

 

Herkesin yılbaşı geleneği farklıdır. Bazıları içi yılbaşı tatil demektir, bazıları için yeni hayaller, yeni umutlar. Bazıları için arkadaşlarla eğlenilecek bir gece, bazıları için dekorasyon demektir. Annelerimiz için rus salatasının kıvamının tam tuttuğu bir sofra kurmaktır mesela yılbaşı. Çoğu insan yeni yıla girmeden 'yeni yıl kararları' diuye bir liste yapar mesela. Çünkü umut etmek, çok güzel bir şeydir. Hele bir de bunları inanarak, yazarak kendisine ispat etmek daha da güzel bir şeydir. Bu yeni yıl kararları gerçekleşirse ne âla, ama gerçekleşemezse bu da yeni yılın ayıbı olsun. Liste demişken bir diğer yılbaşı klasiği olan tombalayı da unutmak olmaz. Bakalım siz bu yılbaşında kaç defa çinko diye bağıracaksınız? Kaç defa doldurulması gereken noktaları bozuk parayla ya da kağıt parçalarıyla dolduracaksınız? Tabi televizyonda dansözün sabırsızlıkla beklendiği o dönemleri de unutamayız. Ama pek çok kişi için yılbaşı, hediye demektir.

 

Hediye sadece yılbaşında değil, her zaman güzeldir ama kabul edelim ki bir insan her gün hediye beklemez sevdiklerinden. Önemli olan özel günleri hatırlamaktır. Tabi siz yine de özel günler haricinde de sevdiklerinize hediye vermeyi ihmal etmeyin ama özel günleri de unutmayın. Yeni yılda gerek sevdiklerinize alacağınız, gerekse size gelecek yılbaşı hediyeleri yeni yılın ruhunu yaşatan en önemli şeylerdendir. Özel günlerde hediye almak adettendir sonuçta, eh eski yılı geride bırakıp yeni bir yıla adım atıyoruz. Bundan daha önemli bir özel gün olabilir mi? Her özel günde olduğu gibi 'düşünmemiz yeter' ancak siz söyleyin, gerçekten düşünülmüş bir hediye kimi mutlu etmez?

 

'Yıla nasıl girersen, öyle geçermiş.' derler ya, muhtemelen insanlar bu yüzden yılbaşında hediyeleşmeyi alışkanlık haline getirmiş olmalılar. Hediye alan taraf olmak da veren taraf olmak da mutluluk vericidir çünkü. Hediye aldığınız zaman mutlu olursunuz, çünkü sevdikleriniz sizi düşünmüş, emek harcamış, bir hediye seçmiş hatta belki de özel olarak paketlemesiyle uğraşmış ve işte o güzel hediyeyi karşınıza çıkarmıştır. Hediye vermek de güzeldir, çünkü verdiğiniz hediyeyle beraber sevdiklerinizin yüzüne yansıyan o mutluluğu görürsünüz ve belki klişe bir cümle ama, mutluluk gerçekten de paylaştıkça çoğalır. Yılbaşı hediyesi de yeni yılın mutluluğunu paylaşmanın en güzel yoludur. Hem sizin için hem de sevdikleriniz için.

 

Bu yüzden siz de hazır yılbaşı teması günden güne etrafınızı sararken, hem kendiniz hem de sevdikleriniz için bir hediye alın. Yılbaşına kiminle gireceğiniz kişi değildir sadece hediye almanız gereken kişi, tüm sevdikleriniz, aileniz, dostlarınız da hediye alacağınız kişiler listesinde olmalı. !0-9-8... diye geriye doğru beraber sayamayacak olsanız bile onları da mutlu etmeniz gerektiğini siz de biliyorsunuz.

 

Eh, bu kadar hediyeye cüzdan mı dayanır, diye düşünüyor olabilirsiniz ancak her güzel olan hediye pahalı değildir; aynı şekilde her pahalı olan hediye de güzel değildir. İkisi arasındaki dengeyi tutturabilmek çok önemlidir. İşte biz asıl size bu konuda yol gösterebilmek için buradayız. Sevdiğiniz kişinin ilgi alanlarına göre davranmak paradan çok daha önemlidir. Hem bütçeyi sarsmadan, hem sevdiklerinizin yüzünü güldüren hediyeler imkansız değil.

 

Sizin için yeni yılın ilk kararı sevdiklerinizi elinizden geldiğince aldığınız hediyelerle mutlu etmek ve karşılığında bolca mutlu olmak olsun, ne dersiniz? Sonrasında emin olun, diğer kararlarınız da çorap söküğü gibi gelecektir. Önemli olan çevrenizdekilerin mutluluğu ve buna bağlı olarak sizin mutluluğunuzdur.