REKLAMI GİZLE

Taksici içinde müşteri olan UBER'e levyeyle saldırdı

UBER sürücüsü, polis merkezine giderek taksiciden şikayetçi oldu

- A +

Bir süredir iktidar ve ana muhalefetin  partisinin de hedefinde olan UBER sürücülerine yönelik bir saldırı da dün gece İstanbul Şişli'de yaşandı. Harbiye'den iki yolcusuyla birlikte ilerleyen UBER aracının önü, yola aracını çapraz park eden bir taksi sürücüsü tarafından kesildi. Taksici, demir levye ile aracından inip UBER aracının camına vururken bu sırada UBER'de bulunan yolculular büyük panik yaşıdı. Bu anlar, UBER'de bulunan yolcu tarafından cep telefonuyla kaydelirken UBER sürücüsü, polis merkezine giderek taksiciden şikayetçi oldu. 

Hürriyet gazetesinden Özgür Altuncu’nun haberine göre, İki yolcusuyla birlikte Harbiye’de ilerleyen UBER aracının önü bir taksi tarafından kesildi. Yola çapraz park eden taksi sürücüsü demir levye ile aşağı indi. O anlarda UBER’deki yolcular büyük panik yaşadı.

Yaşadıkları şokun etkisiyle çığlık çığlığa ‘Manyak bu’ diye bağıran yolculardan biri yaşananları telefonla polis ihbar hattına anlatırken, diğeri de cep telefonuyla görüntüledi. Yolculardan biri UBER sürücüsü İrfan Er'e ”Camını kapat” dedi. UBER sürücüsü, lastiğini patlatmaya çalışan taksi sürücüsünü etkisiz hale getirmek için direksiyonu üzerine kırdı.

Açılan trafiği fırsat bilen UBER sürücüsü olay yerinden kaçarken taksici bu kez de elindeki levye ile cama vurdu. O anlar cep telefonu tarafından görüntülendi.

UBER sürücüsü Er, yolcularını otellerine bıraktıktan sonra  Feriköy Polis Merkezi’ne giderek taksi şoföründen şikâyetçi oldu.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

Kavga büyüyor; sarı taksi, UBER kavgası mahkemede

İnternet üzerinden taksi hizmeti veren UBER'e dava açan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, 200'e yakın üyesiyle İstanbul Adalet Sarayı önünde toplandı. Onlarca taksici adliye önünde araçlarının kornalarına basarak protesto gösterisinde bulundu. 18 bin taksicinin bu işten ekmek kazandığını dile getiren taksiciler, son zamanlarda çıkan UBER'e yönelik olarak saldırıların ise kendileri tarafından gerçekleşmediğini, bu işin bir algı operasyonu olduğunu ileri sürüyor.

Devamını Oku