REKLAMI GİZLE

Rusya'dan Katar açıklaması: Bu onların bileceği iş!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, 7 ülkenin Katar ile ilişkilerini kesmesine hakkında açıklama yaptı

- A +

Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn Birleşik Arap Emirlikleri, Yemen ve Libya'nın Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmesine ilişkin Rusya’dan ilk açıklama geldi.

Rusya: Karışmayız

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bir dizi Arap ülkesinin Katar ile diplomatik ilişkilerini kesme kararı almasına ilişkin olarak, "Bu, onların bileceği iş. Biz ülkelerin ikili ilişkilerine karışmıyoruz" dedi.

ABD'den diyalog çağrısı

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, yaşanan kriz sonrası taraflara diyalog çağrısı yaparken, "Tarafların birlikte oturup farklılıklarını konuşmasını destekliyoruz. Körfez İşbirliği Konseyi dağılmamalı" dedi. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin yardımcılarından Hamid Ebu Talebi de Twitter hesabında yaptığı paylaşımda şunları söyledi: "Diplomatik ilişkileri kesmek ve sınırları kapatmak, krizi çözmenin yolu değil. Daha önce de söylediğim gibi saldırganlık ve işgal, yalnızca istikrarsızlığa yol açar" dedi.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

Körfez'de Katar krizi

Suudi Arabistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Libya, Maldivler ve Yemen'den oluşan yedi Müslüman ülke, güvenlik için Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kestiklerini, ülkelerinin hava sahasını Katar'a kapattıklarını, Katarlı diplomatların 48 saat içinde ülkelerinden ayrılması gerektiğini duyurdu. Karara gerekçe olarak Katar'ın terörist gruplara destek verdiği iddia edildi. Karara, Rusya, ABD, İran ve Türkiye'den tepkiler gecikmedi. İşte Katar krizine dair tüm haberler...

Devamını Oku