REKLAMI GİZLE

Merkel, "Dahil olmayacağız" demişti: Müttefiklerimizin gerçekleştirdiği hava operasyonunu destekliyoruz

Merkel, Almanya'nın askeri olmayan yollardan destek vereceğini belirtmişti

- A +

Merkel'den Almanya Başbakanı Angela Merkel'den Suriye'deki operasyonla ilgili açıklamada bulundu. Daha önce Suriye'deki bir askeri müdahaleye "Dahil olmayacağız" açıklaması yapan Merkel, "Müttefiklerimizin gerçekleştirdiği hava operasyonunu destekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Merkel, Suriye'ye yönelik bir askeri müdahaleye dahil olmayacaklarını açıklamış, Suriye yönetimine kimyasal silah kullanımına dair güçlü bir mesaj verilmesi gerektiğini aktarmıştı. Merkel, bu konuda hiçbir şey yapmamanın da zor olduğunu eklemişti.

Merkel müttefiklerinin bir askeri müdahalede bulunması durumunda Almanya'nın askeri olmayan yollardan destek vereceğini belirtmişti.

Almanya Başbakanı, Suriye'de ABD, Fransa ve İngiltere'nin gerçekleştirdiği operasyonla ilgili olarak, "Müttefiklerimizin gerçekleştirdiği hava operasyonunu destekliyoruz" açıklamasında bulundu.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

ABD, İngiltere ve Fransa Suriye'yi vurdu!

Doğu Guta bölgesindeki Duma'da, geçen cumartesi gecesi gerçekleştiği iddia edilen kimyasal saldırının ardından ABD Başkanı Donald Trump'ın bu akşam verdiği izinle ABD ve müttefikleri Fransa ile İngiltere, Suriye'nin başkenti Şam'a hava saldırısı düzenledi. Suriye ve Rusya, saldırıları 'uluslararası hukukun ihlali' olarak nitelendirdi. Rusya'dan 'saldırıların sonuçsuz kalmayacağı' açıklamaları geldi.

Devamını Oku