REKLAMI GİZLE

Katliam sonrası Fransız basını: Paris'in merkezinde savaş!

Sol eğilimli Liberation "Paris’te katliam" başlığı ile çıkarken, sağ eğilimli Le Figaro, "Paris’in ortasında savaş" başlığını tercih etti

- A +

Paris'teki terör saldırıları sonrasında Fransa'daki yerel ve bölgesel gazeteler olayı, "Paris’in merkezinde savaş" ve "Paris savaşta" şeklinde ön plana çıkardı.

Sol eğilimli Liberation "Paris’te katliam" başlığı ile çıkarken, sağ eğilimli Le Figaro, "Paris’in ortasında savaş" başlığını tercih etti.

Le Parisen gazetesi ise başkenti kana bulayan terörist saldırı ile "Paris’te korku dolu gece" yaşandığını yazdı.

Bu arada ana muhalefetteki Cumhuriyetçiler Partisi Lideri Nicolas Sarkozy yaptığı açıklama ile hükümetin, olağanüstü hal ve sınırların kapatılması uygulamasına tam destek verdiğini bildirdi.


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

Paris'te IŞİD katliamı

Fransa’nın başkenti Paris’te bir konser salonu ile bazı restoran ve barlarda silah ve bombayla 6 ayrı saldırı gerçekleştirildi. Ülkede 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana ilk kez bu boyutta bir OHAL ilan edildi. Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, ülkede sınır kontrollerine başlandığını duyururken, G-20 Liderler Zirvesi'ne de katılmayacağını duyurdu. Saldırılarda ölü ve yaralı sayısına dair açıklama yapılmazken 150'den fazla ölü, 200'den fazla yaralı olduğu tahmin ediliyor.

Devamını Oku