REKLAMI GİZLE

İsmail Saymaz: Yahudi'yi, 'Hz. İsa'yı çarmıha germişsiniz' diye döven yeniçerinin hikâyesini bilir misiniz?

"Karamollaoğlu'nun 53 yıllık eşinin İngiliz olduğunu şimdi öğrenmiş gibi yazıyorlar..."

- A +

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun 53 yıllık eşinin İngiltere doğumlu olmasına dair haberleri eleştiren gazeteci İsmail Saymaz, Hristiyanların peygamberi Hazreti İsa’nın çarmıha gerilmesiyle ilgili olarak Yahudileri döven yeniçerinin hikayesini hatırlattı. 

İngiltere’de eğitim gören Karamollaoğlu’nun eşiyle burada tanışarak evlenmesiyle ilgili yapılan yorumları, Twitter hesabından değerlendiren Saymaz, "Yahudi’yi 'Hazreti İsa’yı çarmıha germişsiniz' diye döven yeniçerinin hikayesini bilir misiniz? Yahudi, 'Bin yıl geçti' deyince 'Olsun, ben şimdi öğrendim' demiş. Troller de o hesap... Karamollaoğlu’nun 53 yıllık eşinin İngiliz olduğunu şimdi öğrenmiş gibi yazıyorlar” dedi. 

"Gizleyecek halim yok, gizlemeyi de düşünmüyorum

Habertürk canlı yayınında Fatih Altaylı’nın konuğu olan Karamollaoğlu, "Diyorlar ki, nasıl milliyetçilikten bahsediyor eşi İngiliz..." sözleri üzerine şu ifadeleri kullanmıştı: 

 "Doğru ben İngiltere'de tahsil yaptım. Ortaokul liseyi Kayseri'de okudum. Oradan mezun olduktan sonra önce teknik üniversiteye girdim arkasından da Avrupa imtihanlarından birkaç tanesini kazandım İngiltere'ye gittim. Orada tekstil tahsili yaptım ve döndüm. Oradayken de eşimle evlendim. Kendisi bana en büyük destek veren kişi. İnancında ve yaşantısında çok titizdir.

Hem Müslüman oldu hem Türk vatandaşı oldu. Evleneli 53 yıl oldu. Benim çocuklarımın çoğu 50 yaşının üzerinde. Bunu gizleyecek halim de yok. Gizlemeyi de düşünmüyorum."