REKLAMI GİZLE

Fazıl Say referandumda 'Hayır' diyeceğini açıkladı

Say, sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu

- A +

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, partili cumhurbaşkanlığını öngören anayasa değişikliği için referandumda 'Hayır' diyeceğini açıkladı.

Konuya ilişkin kişisel Instagram hesabı üzerinden açıklamada bulunan Fazıl Say, "memleketimizi sevdiğimiz için ve vatansever insanlar olduğumuz için HAYIR diyeceğiz" ifadesini kullandı. Say'ın paylaşımı kısa sürede 13 binden fazla beğeni aldı.

Fazıl Say'ın açıklamalarının tamamı şöyle:

"HAYIR diyeceğiz, memleketimizi sevdiğimiz için ve vatansever insanlar olduğumuz için HAYIR diyeceğiz. Çağdışı ve kuralları belirsiz bir tek adam rejimine HAYIR diyeceğiz. Elbette ki Atatürkçüyüz ama "ah Atam vah Atam" demeden HAYIR diyeceğiz; Aydınlık bir gelecek için, dostça, güzelce ve uygarca beraber yaşamak uğruna HAYIR diyeceğiz."

Erdal Beşikçioğlu'ndan Arda Turan'a videolu gönderme:


Bu Haberin Dahil Olduğu Konu Başlıkları

Ünlülerden referandum kampanyası; kim 'evet'çi, kim 'hayır'cı?

Türkiye'de referandum öncesi ünlü isimler, başkanlık sistemini getirecek anayasa değişikliği konusunda ikiye bölündü. Daha önce Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olacağını açıklayan eski futbolcu Rıdvan Dilmen'in bir video çekerek referandum için "evet" kampanyası başlatmasının ardından spor camiasından sanat dünyasına ünlü isimler, sosyal medyada "Evet" ya da "Hayır" yönünde tercihlerini takipçileriyle paylaştı.

Devamını Oku